„Több mint húsz évig a romániai magyarok nagy többsége érzelmi alapon szavazott az RMDSZ-re még akkor is, ha később azt tapasztalta, hogy képviselőink nem mindig azt tették, amit a választók elvártak tőlük. Egy ideje hiába jön a felső utasítás, a választók nem hallgatnak arra, teszik azt, amit jónak látnak. Egymást követő három elnökválasztáson történt meg, hogy nem arra a jelöltre szavaztak, akire vezetőink buzdítottak, mert úgy érezték, hogy a kormányszerep-vállalás nem a választók, hanem az ügyeskedők érdekei miatt történik.
Az RMDSZ szövetségi elnökének választások után tett nyilatkozatából az olvasható ki, hogy ő nem ért egyet a magyar választók döntésével, érzelmi alapú szavazásnak nevezi azt, hogy a magyarok többsége Iohannisra szavazott. Valahogy fura ez, hiszen a magyarok huszonöt éven át folyton érzelmi alapon szavaztak az RMDSZ-re, és ezért sohasem jött bírálat.
Olvasson még:
- Vadászokra támadt egy medve. Napenergia-boom lesz Romániában – vasárnapi hírmix
- Hírek hétfőn: 2025-től jöhet az amerikai vízummentesség. Nem lett magyar vezetője Nagybányának
- Miért válhat Kolozsvár a világ egyik közepévé? Hova lettek a tősgyökeres kolozsváriak? – beszélgetés Lukács József helytörténésszel – 1. rész
A vasárnapi szavazáson valóban érezhető volt a közösség hangja. Ha ez sem jelzés-értékű, akkor valóban igaz az, hogy az RMDSZ felső vezetése nem a tagság képviselője. A legutóbbi SZÁT-on, amikor dönteni kellett, hogy az RMDSZ melyik jelöltet támogassa, egyetlen küldött sem mondta azt, hogy Iohannis legyen a támogatott, igaz az is, hogy a küldöttek, melőtt Kolozsvárra utaztak, nem kérték ki a tagság véleményét.
Hamarosan összeül a SZÁT és az SZKT, jövő év februárjában kongresszus is lesz. Amennyiben ezeket sem előzi meg széles körű egyeztetés a tagsággal, akkor természetesen nyilvánvalóvá fog válni, hogy az RMDSZ vezetősége kit képvisel, ugyanakkor kérdésessé válik az is, hogy 2016-ban milyen erős lesz a közösség hangja.”