… egy 12 éves kölyök elkötött egy autót és két megyén át iszkolt vele a rendőrök elől… és egy bundás-szoknyás madámot le kellett zavarni a sípályáról, mert azt hitte, ott a mallpromenád.
A tisztelt politikai elit csapnivalóságának köszönhető államcsődközeli költségvetési hiány miatt bevezetett rohadt nagy megszorítások, adóemelések elég nehéz helyzetbe hozták, hozzák a települések vezetőit, akik, ugye, első kézből szívnak, ha például találkoznak a sarkon a dühös néppel.
Ezért aztán az élelmesebb városvezetők elkezdtek kreatív módon gondolkodni azon, hogy tudnák valamelyest ellensúlyozni a rajtuk csattanó népharagot. Egy lakosságbarát intézkedéssel a száz sebből vérző zsebű adófizető polgár, de a városvezetés is jól jár. És később (mondjuk, helyhatósági választások előtt) majd arra is lehet emlékeztetni a népet, hogy a kiváló intézkedést melyik párt hozta.
Most éppen az aradi városvezetés állt elő egy zsebtehercsökkentő elképzeléssel, amely egyrészt valóban sokat segítene a lakosságon, másrészt romániai premier lenne, harmadrészt pedig két legyet ütnének vele egy csapásra. Hogy hogyan, mondjuk is.
Tehát, a terv az, hogy Aradon bevezetnék az ingyenes tömegközlekedést. Mégpedig azért – figyelem, kedves városvezetők, akik csak vonogatjátok a vállaitokat, hogy hát ti mit tehettek, ha már minden ilyen drága –, hogy valamiképpen enyhítsék az megemelt adók és árak hatását a lakosságra.
Oké, tudjuk azt is, hogy nem minden terv válik valósággá. Jelenleg annyi biztos, hogy az aradi városvezetés tanulmányozza a terv megvalósíthatóságát, illetve a szükséges engedélyek beszerzésén dolgozik. Ha sikerül bevezetni az ingyenes tömegközlekedést Aradon, a város tényleg felkerül arra a világtérképre, ahol jelenleg elég kevés helyszín szerepel, például a teljes Luxemburg, mint ország (na de hát milyen kicsike az), a franciaországi Dunkirk és Montpellier, az észt főváros, Tallinn (csak a helyi lakosság számára), a finnországi Mariehamn stb.
És akkor a két légy egy csapásra: az ingyenes tömegközlekedéstől az aradi városvezetés a forgalmi dugók és a városi zsúfoltság, továbbá a légszennyezés csökkenését is várja.
Sok sikert hozzá, végre egy igazán remek és zsebbarát kezdeményezés, hülyeségek és pótcselekvések helyett.
Vannak olyan helyzetek, amikor az ügyeletes szerkesztő találkozik egy hírrel, leesik az álla és csak néz. Hogy ez mégis miképpen lehetséges. Ilyen volt az a hír, amelyet igyekeztek radar alatt közölni a hétvégén: hogy egy lezuhant orosz drónt egy Vrancea megyei öreg néni fedezett fel. Tehát, ha ő nem fedezte volna fel (mert átment a szomszédba, ahol nem lakott senki, hogy ellenőrizze a rá bízott birtokot), a drón ma is ott heverészne a kertben. Tetszik érteni, ugye? Tehát, nem a hadsereg, a SRI, a SIE, a DIICOT, a rendőrség, a bárki állig felfegyverzett és felkészült honvédelmi csúcskommandó fedezi fel, egyáltalán akadályozza meg, hogy eljusson Galac környékéről a Vrancea megyei falucskáig, hanem egy öreg néni… nókomment.
Szóval, ilyen hír az is ezen a nem túl meleg hétfőn, hogy a Hunyad megyei közúti rendőrség rendkívül kellemetlen szolgálatot végzett a vasárnapról hétfőre virradó dermesztő éjjelen: közúti ellenőrzéseket hajtott végre. És jött egy autó. A rendőrök vacogva jelezték, ugyan álljon már meg. De nem állt meg. Hanem tovaporzott.
Mit tehet ilyenkor a felelősségteljes tányérsapkás? Morogva autóba vágja magát, bekapcsolja a fényeket meg a szirénákat és a menekülő autós után ered. És üldözi. És elérik a megyehatárt. És továbbszáguldanak, be Arad megyébe. És képtelenek elfogni a szökevény autóst.
Ekkor történt, hogy a derék hunyadi rendőrök felhívták az aradi rendőröket, hogy ugyan segítsenek már nekik megtorpanásra kényszeríteni a téli országút eme ördögét. Akik morogva autóba vágták magukat és bekapcsolódtak az üldözésbe. Amely végül sikeresen zárult és… ekkor esett le a rendőrök álla is.
A kormánynál egy 12 éves kölök ült. Jó, mi? Ami kétségtelenül pozitív fejlemény: az alkoholtesztnél kiderült, a kis csávó nem volt részeg. Viszont jogsija se volt. (Ahhoz képest azért elég jól vezetett. Vagy a rendőrök elég rosszul.) A hab a tortán viszont csak ezután következett: az autót, amelyet a kis gézengúz vezetgetett, Szeben megyében… lopta. A kölyök ellen értelemszerűen eljárás indult jogsi nélküli vezetés és autólopás ügyében.
További szép napot kívánunk!
Amint arról beszámoltunk: a téli hétvégéken különösen nehéz a dolguk a hegyimentőknek: nem elég a sok botcsinálta turista, akik minduntalan életveszélyes helyzetekbe sodorják magukat, aztán kezük-lábuk-egyebük törik és valahogy biztonságba kell őket helyezni, mielőtt odafagynak a hegyoldalhoz. Néha jön az elkerülhetetlen szuperhülye, aki marhaságokkal traktálja a mentőket, majd végül meg is veri őket.
Nem csodálnánk, ha a hegyimentők teljes mértékben kiábrándulnának az emberiségből, ilyen körülmények közt. És akkor ráadásként még jön ez is. A Keresztényhavason (románul Postăvarul) történt a múlt szombaton, hogy a szolgálatos hegyimentőknek feltűnt egy pár, amely unzsenír grasszálgatott a sípályán. Ráadásul a pár hölgytagján hosszú-hosszú bunda és… szoknya volt.
A hegyimentők nyeltek egy nagyot és nem, nem beszéltek csúnyán a totál hülyén viselkedő párral. Csak annyit mondtak nekik, hogy a sípálya nem kifutó egy divatbemutatón. És lezavarták őket a völgybe.
Sajnos elég sok polgártársunk gondolja manapság, hogy a világ egy nagy mall, amely azért van, hogy ők andaloghassanak benne. És ha valakit zavarnak, az vándoroljon ki, amerre lát.
Mint már annyiszor, figyelmeztetjük kedves Olvasóinkat: télen hegyre kizárólag megfelelő felszereléssel (tehát nem földig érő bundában és szoknyában), az időjárás-jelentések tiszteletben tartása mellett menjenek.
Persze, a szegény kis adófizető sejti, hogy a hangja nem ér el a különböző felhőkön ücsörgő elöljárókig, de azért csak mondja, mert azt hallotta, hogy a kommunikáció fontos dolog.
És hogyan lett a téma fontosabb, mint a mű?
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Nincs polgárság, nincs mecenatúra, nincs elég pénz, a demográfia is gyászos. De ez a valóság. Mi nem haldoklunk, mi így élünk.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
A kőolaj- és földgázkitermelésben dolgozók keresnek a legjobban Romániában. Ezentúl akár 12 000 lejre is megbírságolhatják a csendháborítókat.
A kőolaj- és földgázkitermelésben dolgozók keresnek a legjobban Romániában. Ezentúl akár 12 000 lejre is megbírságolhatják a csendháborítókat.
… Románia kérni fogja Brüsszelben, vegyék már le a medvét a szigorúan védett fajok listájáról… és befutott a gigaszámla a Pfizertől a megrendelt, majd visszautasított Covid-ellenes vakcinákkal kapcsolatban.
… Románia kérni fogja Brüsszelben, vegyék már le a medvét a szigorúan védett fajok listájáról… és befutott a gigaszámla a Pfizertől a megrendelt, majd visszautasított Covid-ellenes vakcinákkal kapcsolatban.
Közel száz embernek juthat szociális lakás Kolozsváron. Nem minden arany, ami fénylik: szép és formás a román zöldség és gyümölcs, ámde sok íze nincs neki.
Közel száz embernek juthat szociális lakás Kolozsváron. Nem minden arany, ami fénylik: szép és formás a román zöldség és gyümölcs, ámde sok íze nincs neki.
Közben Diana Buzoianu arra figyelmeztet, hogy a veszélyes medvéket azonnal ki lehetne lőni, de sok önkormányzat fél a felelősségtől. A romániai gazdák pedig kénytelenek megsemmisíteni a káposztatermést, mivel a szupermarketek inkább importból vásárolnak.
Közben Diana Buzoianu arra figyelmeztet, hogy a veszélyes medvéket azonnal ki lehetne lőni, de sok önkormányzat fél a felelősségtől. A romániai gazdák pedig kénytelenek megsemmisíteni a káposztatermést, mivel a szupermarketek inkább importból vásárolnak.
További híreink: több érintett bank is bejelentette, hogy bíróságon támadja meg a Versenytanács rekordbírságról szóló döntését, Eugen Tomac pedig szakértői kormányt állítana fel, de Bolojan kételkedik annak hatékonyságában.
További híreink: több érintett bank is bejelentette, hogy bíróságon támadja meg a Versenytanács rekordbírságról szóló döntését, Eugen Tomac pedig szakértői kormányt állítana fel, de Bolojan kételkedik annak hatékonyságában.
További hírek: csak 2031-re készülhet el teljes hosszában az észak-erdélyi autópálya – ha minden jól megy... Kamat-trükközésen kapott tíz romániai bankot a Versenytanács, 710 millió eurós bírságokat szabott ki.
További hírek: csak 2031-re készülhet el teljes hosszában az észak-erdélyi autópálya – ha minden jól megy... Kamat-trükközésen kapott tíz romániai bankot a Versenytanács, 710 millió eurós bírságokat szabott ki.
További híreink: kartellezés miatt rekordösszegű bírságra számíthat tíz romániai bank, Nicuşor Dan szerint pedig az illetékesek mindent jól csináltak a konstancai drón ügyében.
További híreink: kartellezés miatt rekordösszegű bírságra számíthat tíz romániai bank, Nicuşor Dan szerint pedig az illetékesek mindent jól csináltak a konstancai drón ügyében.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Újra őrizetbe vették Cristian Pomohaci volt papot és népdalénekest. Egy EU-s direktíva miatt Romániában is átláthatóbbak lesznek a fizetések.
Újra őrizetbe vették Cristian Pomohaci volt papot és népdalénekest. Egy EU-s direktíva miatt Romániában is átláthatóbbak lesznek a fizetések.
Több mint tízezer egészségügyi dolgozó tüntetett Bukarestben a bérreformtervezet ellen. Légpuskát és ezer lövedéket foglaltak le a kolozsvári repülőtéren.
Több mint tízezer egészségügyi dolgozó tüntetett Bukarestben a bérreformtervezet ellen. Légpuskát és ezer lövedéket foglaltak le a kolozsvári repülőtéren.
Persze, a szegény kis adófizető sejti, hogy a hangja nem ér el a különböző felhőkön ücsörgő elöljárókig, de azért csak mondja, mert azt hallotta, hogy a kommunikáció fontos dolog.
És hogyan lett a téma fontosabb, mint a mű?
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Nincs polgárság, nincs mecenatúra, nincs elég pénz, a demográfia is gyászos. De ez a valóság. Mi nem haldoklunk, mi így élünk.