Az olaszokkal másodszor sem bírt a magyar fociválogatott

Marco Rossi sem próféta saját hazájában, így a Nemzetek Ligájában az angolok és a németek ellen 10 pontot szerző magyar csapat másodszor is kikapott az olaszoktól, így lemaradt a négyes döntőről.

Akárcsak júniusban Cesenában, az olasz letámadásból most se nagyon tudott kijönni a magyar csapat, ráadásul Nagy Ádám gyatra hazaadásából gólt is lőttek az azzurik. Magyar helyzetek szinte csak pontrúgásból jöttek az első félidőben, a másodikban viszont

Gianluigi Donnarumma világklasszis kapusteljesítménye akadályozta meg a magyar fordítást

– a PSG hálóőrének főként Callum Styles lövéseit kellett hárítania, de az utolsó válogatott meccsén szereplő Szalai Ádám közeli lövésénél volt a legnagyobb bravúrja.

Mivel a második félidő elején Dimarco meglőtte a második olasz gólt is, az Európa-bajnok szünet után főként előnyét védte.

Ádám Martinnak járt volna ugyan egy 11-es, de a két éve a CFR-rel is csúnyán kibabráló Benoit Bastien francia játékvezető mellőzte a videózást,

az olasz siker azonban így is jogos volt.

A világbajnokságról lemaradó itáliai csapat a horvátok és a hollandok mellett bejutott a NL négyes döntőjébe (a negyedik hely a keddi portugál–spanyol meccsen dől el), a magyarok pedig annak örülhetnek, hogy az első kalapba kerülnek a 2024-es Európa-bajnokság sorsolásán.

Románia simán megverte ugyan Boszniát, mégis kiesett a C-osztályba, miután a finnek is győztek Montenegróban.

Nemzetek Ligája, 6. forduló, A-osztály, 3. csoport:

Magyarország–Olaszország 0-2 (Raspadori 27., Dimarco 52.)

Anglia–Németország 3-3 (Shaw 72., Mount 75., Kane 83. – 11-esből, illetve Gündogan 52. – 11-esből, Havertz 67., 87.)

A végeredmény: 1. Olaszország 11 pont, 2. Magyarország 10, 3. Németország 7, 4. Anglia 3.

B-osztály, 3. csoport:

Románia–Bosznia-Hercegovina 4-1 (Man 38., Pușcaș 73., 86., Rațiu 79., illetve Dzeko 77.)

Montenegró–Finnország 0-2 (Antman 47., Källman 53.)

Az állás: 1. Bosznia-Hercegovina 11, 2. Finnország 8, 3. Montenegró 7, 4. Románia 7.