Győzelmével nagyot lépett előre a CFR a Konferencia-ligában

Egy hét alatt másodszor is remek védekezéssel verte a Slavia Prágát a kolozsvári focicsapat, viszont szó szerint a szívbajt hozta nézőire.

Ha kicsi tét, a kedvem sötét – bár Dan Petrescu aligha ismeri Terence Hill legendás beszólását az És megint dühbe jövünk… című filmből, a CFR edzője a jelek szerint csak a jóval erősebb csapatok elleni mérkőzéseket ismeri.

A többek között örményországi és andorrai döntetlennel fűszerezett selejtezős vergődés, a Ballkani és Sivasspor elleni 1 szerzett pont után a Slavia Prága elleni két meccsen már ismét a 2019-es,

európai topcsapatok játékát remek védekezéssel kinyíró kolozsvári focicsapat volt a pályán.

A fellegvári meccsen is végig az afrikai légiósokkal felturbózott csehek támadtak, de 24 lövésükből csak négy talált kaput (a második félidőben egy sem), miközben a CFR három szögletből és négy lövésből szerzett két gólt. Az elsőt Ciprian Deac lőtte 11-esből, Karlo Muhar lerúgása, a másodikat Yuri Matias fejelte brazil honfitársa, Roger szögletéből.

Közben viszont akadt egy aggasztó közjáték is, az első félidőben negyedórára félbeszakadt a meccs, mert egy hazai néző rosszul lett a lelátón, a mentőautó pedig a pályán keresztül ment segíteni. Az újraélesztés pedig ugyanolyan sikeres volt, mint a CFR szinte hibátlan védekezése, amelynek köszönhetően a forduló előtt még a negyedik helyen álló vasutascsapat az éllovas Sivassporhoz hasonlóan 7 pontot gyűjtve második a csoportjában.

A FCSB viszont másodszor is kapott egy megalázó ötöst a Silkeborgtól,

amivel végleg elszálltak továbbjutási reményei. A bukaresti meccsen már a dániai műfűre sem lehetett fogni a vereséget.

Európa Konferencia-liga, 4. forduló, G-csoport:

Kolozsvári CFR–Slavia Prága 2-0 (Deac 11. – 11-esből, Yuri Matias 84.)

FC Ballkani–Sivasspor 2-1 (Thaqi 36., illetve Arslan 72., Angielski 81.)

Az állás: 1. Sivasspor 7 (7-6), 2. CFR 7 pont (4-2), 3. Ballkani 4 (8-9), 4. Slavia 4 (4-6).

B-csoport:

FCSB–Silkeborg 0-5 (Kusk 12., Klynge 16., Tengstedt 63., Jörgensen 68., 70.)

West Ham United–Anderlecht 2-1 (Benrahma 14., Bowen 30., illetve Esposito 89. – 11-esből)

Az állás: 1. West Ham 12, 2. Silkeborg 6, 3. Anderlecht 4, 4. FCSB 1.