Először nyert (para)olimpiai érmet egy sportminiszter: Novák Eduárd ezüstérmes!

A román küldöttség már biztosan nem tér üres kézzel haza a tokiói paralimpiai játékokról.

Az első versenyszámát csütörtökön a 11. helyen zárta, mégis elégedett volt a teljesítményével Románia ifjúsági és sportminisztere, Novák Károly Eduárd kerékpározó, főleg, hogy a pályakerékpárosok C4-C5 kategóriájának 1 km-es futama nem tartozik a kedvencei közé. Annál jobban teljesített pénteken, a sokkal inkább preferált 4 000 méteres egyéni üldözéses futamban, melyben megszerezte az ezüstérmet 4 perc, 31 másodperc és 212 ezredmásodperccel.

Ez a román paralimpiai delegáció első érme, ugyanakkor az első alkalom, hogy egy sportminiszter részt vesz, illetve dobogós helyet ér el az olimpiai/paralimpiai játékokon.

Az idehaza sokszor indokolatlanul támadott, csíkszeredai születésű miniszter paralimpiai sportolóként nem először bizonyított: pályafutásának ez a negyedik érme. A 44 éves sportoló 2012-ben egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza Londonból, négy évvel korábban pedig ezüstérmet nyert Pekingben.