Ó, micsoda idők: nem elég, hogy a szomszédban háború dúl, kapkodjuk a levegőt a kánikula miatt, az ország több régióját fenyegeti a szárazság, a járványszámok is napról napra gömbölyödnek, miközben egyre idegesebbek vagyunk, ha ki kell bontani a gázszámlás borítékot, most még egy ilyen infó is legurul a hírcsövön.
Két földrengésssel köszöntötte a természet az idei év első júliusi hétfőjét: a Richter-skála szerinti 3-as erősségű földmozgást észleltek reggel 7 óra körül, Buzău megyében. Pár órával később, 13 óra után már egy 4,1-es erősségű földmozgást mértek 121 kilométeres mélységben.
Olvasson még:
- Folytatódik a CFR balesetsorozata, disznók kóvályogtak a sztrádán, a DNA a reptéren szimatolt – itt a keddi hírmix
- Drogok után „szimatoló” tanárok, román-magyar szolidaritást ellenző kormányfőtitkárság, csőd a csokigyárban – napi hírmix
- Magyargyűlölet a lelátókon, cirkusz a parlamentben, belenéztünk a kormányfő pénztárcájába – napi hírmix
A helyszín a szokásos: a Székelyfölddel tőszomszédos vranceai szeizmikus övezet. Persze ettől nem kell megijedni, amúgy már idén volt ennél erősebb földrengés, 4,4-es erősségű, az január 16-án került be a nyilvántartásba.
Szóval ez történt még ezen a fülledt, ásítozós nyári hétfőn. A jó hír az, hogy legalább nem kell fűteni.