Aranyérmes a magyar női kajaknégyes!

500 méteren gyűjtötte be a magyar olimpikonok idei nyolcadik aranyérmét.
A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina összeállítású női kajaknégyes megvédte címét, és aranyérmet nyert szombaton 500 méteren a riói olimpián. A kvartett – a londoni győzelem alkalmával Csipes helyén Kovács Katalin ült – a szombati döntőben sokáig nagy csatát vívott a németekkel, a hajrában azonban ellépett riválisától, s magabiztos győzelmet aratva kilenc tizeddel győzött.

Kozák az olimpiák történetében az első női kajakos, aki triplázott, miután egyesben, Szabó Gabriellával párosban, és most a négyes tagjaként sem talált legyőzőre.

A négyes ezzel a magyar küldöttség 15. érmét, egyben nyolcadik aranyát szerezte.

Negyedik a Vasbányai, Mike kenus duó

A Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus duó negyedik lett 1000 méteren a riói olimpián.

Vasbányai-Mike duó a kenu ezer méteren

A KSI SE kettőse 2013-ban világbajnok volt ebben a számban, tavaly és tavaly előtt pedig második lett, így az éremesélyesek közé tartozott a szombati döntőben. A táv nagy részében a mezőny hátsó felében haladtak, de aztán remekül hajráztak, bár az éremszerzés végül elmaradt. Az élen német, brazil, ukrán volt a sorrend.