Rombolással alapoz meg új termelőegységének az Igazi Csíkis Sör gyártója: a csíkszentsimoni régi keményítő- és szeszgyár két, lepusztult állapotú épületét robbantották fel hétfőn. Helyére új sörgyárat akarnak építeni, a jelenleg működő Csíki Sör Manufaktúra létesítménye közvetlen közelében. Közel hárommillió eurós beruházást valósítanak meg az egykori csíkszentsimoni keményítő- és szeszgyár helyén.
Lénárd András, a Csíki Sör Manufaktúrát működtető Lixid Project Kft. vezetője elmondta, elindították egy új termelőegységnek, gyakorlatilag egy új gyárnak az engedélyeztetését, amelyet a tavasszal be szeretnének üzemelni. Hozzátette, erre azért volt szükség, mert a jelenlegi manufaktúra kapacitása már nem növelhető.
Olvasson még:
- Eltűnnek a hálókocsik a Jászvásár és Temesvár között közlekedő „éhségvonatokról”
- Leereszkedtek a sorompók. Az autósok és a kerékpárosok pedig úgy hajtottak át köztük a síneken, mintha ott se lennének (VIDEÓval)
- Úgy feldobott egy srácot a kábítószer, hogy majdnem kétszázig taposta a gázpedált az egyik erdélyi útszakaszon
Az új gyárba új főzőházat, új erjesztőt és új töltővonalat szerelnek be. „Háromszor akkora kapacitást fogunk beépíteni az új létesítménybe a régihez képest, így májustól négyszeresére növeljük a jelenlegi sörtermelést” – osztotta meg terveiket a többségi tulajdonos.