Nem áldozatként lépett pályára a brazilok ellen Chile, Neymarék csak büntetőpárbajjal jutottak tovább. A kolumbiai Rodriguez viszont simán kivégezte Uruguayt.
Ha valaki valami furcsa, szokatlan morajt hallott volna szombaton este olyan tíz óra környékén, és nem tudná, mi az, eláruljuk: körülbelül kétszázmillió brazil sóhajtott fel egyszerre megkönnyebbülten azt követően, hogy a szó legszorosabb értelmében vérizgalmas és drámai tizenegyes párbajt követően a hazai válogatott legyőzte Chilét a brazil rendezésű labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, ezzel pedig bejutott a legjobb nyolc közé.
A meccs elején a hazaiak letámadták Chilét, amellyel a legutóbbi öt vébéből hármon is találkoztak, és úgy tűnt, ezt a meccset hamar és sallangmentesen letudják, amikor David Luiz Neymar szögletéből megszerezte a vezetést.
Csakhogy a chileiek úgy gondolták: ha már ott vannak egy világbajnokág nyolcaddöntőjébn, focizni sem árt, ezért aztán ők vették át az irányítást, és fél óra elteltével Alexis Sanchez lőtte ki laposan a brazil kapu jobb alsó sarkát olyan mérnöki pontossággal, hogy Julio César kapus hiába nyújtózott, legközelebb akkor találkozott a labdával, amikor kiszedte a hálóból.
A brazilokat felpörgette az egyenlítő találat, mezőnyfölénybe kerültek, de Chile sem hagyta magát, így a lefújásig Hulk meg nem adott gólján kívül – amelyet tévesen ítélt kezezésnek a játékvezető – már nem született gól.
A hosszabbításban is erőltették a gólszerzést a házigazdák, de nem tudtak betalálni a chilei kapuba, miközben a ráadás utolsó percében Pinilla egy távoli lövéssel majdnem eldöntötte a meccset, de a labda a brazil kapu felső lécéről vágódott ki.
A tizenegyes párbaj a lehető legizgalmasabban alakult: a chileiektől Pinilla és Alexis Sanchez, a braziloktól pedig Willian és Hulk is hibázott, és végül Chile volt az, amely kevésbé bírta a pszichológiai nyomást: Jara sem talált be, így a házigazdák mehetnek tovább a negyeddöntőbe, ahol Kolumbiával csapnak majd össze.
Luiz felipe Scolari, a brazilok szövetségi kapitánya az elvárásoknak megfelelően leszögezte: világbajnokok akarnak lenni. „Azt a küldetést vállaltuk, hogy a végén világbajnokok akarunk lenni. Ha az ember ígért valamit, muszáj teljesítenie. A játékosok pontosan ezen dolgoznak – mondta a meccs után, elismeréssel szólva az ellenfél játékáról is.
A chileiek argentin szakvezetőjét, Jorge Sampaolit ez annyira nem vigasztalta. „Nem vagyok boldog, hogy így búcsúzunk a világbajnokságtól, de büszke vagyok a játékosaimra, hogy ilyen teljesítményre voltak képesek az egyik favorit ellen” – nyilatkozta.
Nyolcaddöntő:
Brazília-Chile 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 3-2
Belo Horizonte, Mineirao Stadion, 58 000 néző, v: Howard Webb (angol)
gólszerzők: David Luiz (18.), illetve A. Sanchez (32.)
sárga lap: Hulk (55.), Luiz Gustavo (60.), Jo (93.), Daniel Alves (105.), illetve Mena (16.), Silva (40.), Pinilla (102.)
A nyolcaddöntő második szombati meccsén a kolumbiaiak fiatal sztárja, James Rodriguez befejezte azt, amit az uruguayi Luis Suarez elkezdett: két villanással hazaküldte az urukat.
(Suareznek az olaszok elleni utolsó csoportmeccsen – a tőle megszokott módón – elborult az agya, és jó étvággyal beleharapott Chiellini bal vállába. A játékvezető ugyan nem vette észre az esetet, de a FIFA utólag kilenc meccsre, illetve négy hónapig minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől eltiltotta, így a legfontosabb szakaszra hagyta leghatékonyabb gólvágója nélkül hazája válogatottját.)
A Suarez hiányát látványosan megszenvedő Uruguay indiszponáltan, a csoportját szép játékkal és maximális pontszámmal megnyerő Kolumbia viszont nagy kedvvel kezdett, a kolumbiaiak uralták a meccset, és Rodriguez hamarosan olyan gólt lőtt, amely biztosan bekerül a vébé legszebb találatai közé: Aguilar fejjel továbbított hozzá, ő pedig mellel levéve a labdát, 22 méterről kapásból a felső léc alá zúdította azt.
A La Celeste ezt követően keményebben próbált támadni, de fordulás után ismét csak a sárgamezesek gólöröme következett: Cuadrado fejelt a kaputól öt méterre álló Rodriguez elé, aki ismét betalált, így öt góljával jelenleg ő vezeti a góllövőlistát.
A végéig Uruguaynak volt néhány helyzete, de Ospina kapus nem hibázott, így Kolumbia történte során először bejutott a negyeddöntőbe. Ettől függetlenül a csúfosan leszerepelt Uruguayban Suarezt továbbra is nemzeti hősként kezelik, de hát a dél-amerikai lelkület már csak ilyen, attól függetlenül, hogy mi képtelenek vagyunk megérteni.
José Pékerman, a kolumbiaiak argentin szövetségi kapitánya természetesen Rodriguezt dicsérte. „Azért jutottunk mi vezetéshez, mert a kulcsembereink nagyon jók voltak. Egy ilyen meccsen a vezetés megszerzése döntő jelentőségű. James Rodríguez? Az egész csapat jól játszott, ő pedig, alapemberhez méltón, eldöntötte a meccset. Olyan képességekkel rendelkezik, hogy a legnagyobbak közé emelkedhet” – mondta, hozzá téve, nagy és látványos meccset vár a brazilok ellen.
Óscar Tabárez, az uruguayiak szövetségi kapitánya az ellenfelet dicsérte. „Tudtuk, hogy Kolumbiának nagyon jó csapata van, szervezett gárda kiváló futballistákkal. Ők kezdtek jobban, és bár feljavultunk, jött az első gól, ami a világbajnokság egyik legszebb gólja. Erről nem tehetett a védelmünk, száz százalékban a gólszerző érdeme. A későbbiekben próbálkoztunk mi is, de a kapusuknak volt néhány nagy védése. Bele kell törődnünk a vereségbe, gratulálunk az ellenfélnek" - mondta sportszerűen.
Nyolcaddöntő:
Kolumbia-Uruguay 2-0 (1-0)
Rio de Janeiro, Maracana Stadion, 75 000 néző, v.: Björn Kuipers (holland)
gólszerző: Rodriguez (28., 50.)
sárga lap: Armero (78.), illetve Gimenez (55.), Lugano (77.)
A további program:
nyolcaddöntő:
június 29.:
3.: Hollandia-Mexikó, Fortaleza 19.00
4.: Costa Rica-Görögország, Recife 23.00
június 30.:
5.: Franciaország-Nigéria, Brazíliaváros 19.00
6.: Németország-Algéria, Porto Alegre 23.00
július 1.:
7.: Argentína-Svájc, Sao Paulo 19.00
8.: Belgium-Egyesült Államok, Salvador 23.00
Góllövőlista
5 gólos:
J. Rodríguez (kolumbiai)
4 gólos:
Neymar (brazil), Messi (argentin), Müller (német)
3 gólos:
Benzema (francia), Robben (holland), Shaqiri (svájci), E. Valencia (ecuadori), van Persie (holland)
2 gólos:
A. Ayew (ghánai), Bony (elefántcsontparti), Cahill (ausztrál), Dempsey (amerikai), Depay (holland), Gervinho (elefántcsontparti), Gyan (ghánai), Mandzukic (horvát), Martinez (kolumbiai), Musa (nigériai), Perisic (horvát), A. Sánchez (chilei), Suárez (uruguayi), Szlimani (algériai)
1 gólos:
Armero (kolumbiai), Aránguiz (chilei), Balotelli (olasz), Beausejour (chilei), Brahimi (algériai), Brooks (amerikai), Campbell (Costa Rica-i), Cavani (uruguayi), Costly (hondurasi), Cuadrado (kolumbiai), David Luiz (brazil), de Vrij (holland), Duarte (Costa Rica-i), Dzemaili (svájci), Dzsabu (algériai), Dzeko (bosnyák), Feguli (algériai), Fellaini (belga), Fer (holland), Fernandinho (brazil), Fred (brazil), Giroud (francia), Godin (uruguayi), Goohannedzshad (iráni), Götze (német), Guardado (mexikói), T. Gutiérrez (kolumbiai), Halis (algériai), Hernandez (mexikói), Honda (japán), Hummels (német), Ibisevic (bosnyák), Jedinak (ausztrál), Jones (amerikai), Kerzsakov (orosz), Klose (német), Kokorin (orosz), Ku Dzsa Szol (dél-koreai), Li Kun Ho (dél-koreai), Marchisio (olasz), Marquez (mexikói), Mata (spanyol), Matip (kameruni), Matuidi (francia), Mehmedi (svájci), Mertens (belga), Nani (portugál), Odemwingie (nigériai), Okazaki (japán), Olic (horvát), Origi (belga), Oscar (brazil), Peralta (mexikói), Pjanic (bosnyák), Ronaldo (portugál), Rooney (angol), Ruiz (Costa Rica-i), Seferovic (svájci), Sissoko (francia), Sturridge (angol), Szamarasz (görög), Szamarisz (görög), Szon Hung Min (dél-koreai), Torres (spanyol), Urena (Costa Rica-i), Valdivia (chilei), Vargas (chilei), Valbuena (francia), Varela (portugál), Vertonghen (belga), Villa (spanyol), Vrsajevic (bosnyák), Xabi Alonso (spanyol), Xhaka (svájci)
öngól:
Boye (ghánai, a portugálok ellen), Marcelo (brazil, a horvátok ellen), Kolasinac (bosnyák, az argentinok ellen), Valladares (hondurasi, a franciák ellen)
Az egységek birtokba vették a műveleti területet azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy elvégezzék azt, amivel megbízták őket. Ez végső soron örvendetes.
Szereti a kémfilmeket? Legyen kém… Nem, sajnos ez nem egy rossz komédia – ez a valóság…
Ha az ember előtt megnyílnak a dobrudzsai népek kapui, és jól figyel, láthatja: ha az a nép maroknyi, akkor jól elfér a nemzetállam tenyerén.
Moharos Attila az egykor szolgaként, most pásztorként élő Fülöp Levente életútjáról készített dokumentumfilmet.
Ha az ember előtt megnyílnak a dobrudzsai népek kapui, és jól figyel, láthatja: ha az a nép maroknyi, akkor jól elfér a nemzetállam tenyerén.
Személygépkocsi ütközött egy mikrobusszal vasárnap este a Bihar megyei Tótiban, 9 személy megsérült, az egyik utas életveszélyes sebeket szenvedett.
Az egységek birtokba vették a műveleti területet azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy elvégezzék azt, amivel megbízták őket. Ez végső soron örvendetes.
Elsöprő sikert aratott mind a mentorok, mind pedig a közönség körében a székelyudvarhelyi Abodi-Nagy Blanka, aki 13 évvel ezelőtt már egyszer részt vett a magyarországi X-faktor tehetségkutatóban. Hétvégén megújulva tért vissza.
Szoros verseny nyomán Markó Attila kapta meg az RMDSZ szórványképviselői helyét a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) hétfői ülésén született döntés értelmében. Az alakulat döntéshozó szerve az EMSZ és az MPE számára is befutó helyet biztosított.
Két autó ütközött vasárnap délben a 11-es országúton, Réty közelében. Négyen megsérültek.
Eközben az országban szép, nyárias szeptember vége lesz és az október sem kezdődik rosszul.
Eközben az országban szép, nyárias szeptember vége lesz és az október sem kezdődik rosszul.
A pantelimoni klánháború miatt pedig egy komplett hadsereget vezényeltek ki.
A pantelimoni klánháború miatt pedig egy komplett hadsereget vezényeltek ki.
Nyugdíja nélkül maradt egy férfi, miután egy idegen megölelte az utcán. Ittas állapotban még egy rendőrnek sem sikerül mindig a két sánc között maradni az autójával.
Nyugdíja nélkül maradt egy férfi, miután egy idegen megölelte az utcán. Ittas állapotban még egy rendőrnek sem sikerül mindig a két sánc között maradni az autójával.
És a jelek szerint, ha Marcel Ciolacun múlik, akkor Iohannisnak nem lesz jó dolga.
És a jelek szerint, ha Marcel Ciolacun múlik, akkor Iohannisnak nem lesz jó dolga.
… persze, az ő szavazata is csak egy szavazat, a friss felmérések pedig más jelöltet hoztak ki nyerőnek… és a kampányzajtól teljesen függetlenül, kigyulladt egy koporsógyár Bihar megyében.
… persze, az ő szavazata is csak egy szavazat, a friss felmérések pedig más jelöltet hoztak ki nyerőnek… és a kampányzajtól teljesen függetlenül, kigyulladt egy koporsógyár Bihar megyében.
Tíz év bujkálás után Belgiumban csípték nyakon a legkeresettebb román bűnözőt. Hiába az egymás elleni távoltartási végzés, együtt ment rabolni két sinaiai férfi.
Tíz év bujkálás után Belgiumban csípték nyakon a legkeresettebb román bűnözőt. Hiába az egymás elleni távoltartási végzés, együtt ment rabolni két sinaiai férfi.
Kolozsváron a városi költségvetésből szeretnék fedezni a háziállatok ivartalanítását. Romániá változatlanul vezet inflációban.
Kolozsváron a városi költségvetésből szeretnék fedezni a háziállatok ivartalanítását. Romániá változatlanul vezet inflációban.
A következő években pedig hőszivattyúkkal helyettesítenék a gáztüzelésű egyéni hőközpontokat.
A következő években pedig hőszivattyúkkal helyettesítenék a gáztüzelésű egyéni hőközpontokat.
Első alkalommal hajtottak végre májátültetést Kolozsváron. Tízezer lejig terjedő gyorssegélyt kapnak a galaci árvízkárosult családok. Napsütéses két hétre készülhetünk. Ötös erősségű földrengés rázta meg Romániát.
Első alkalommal hajtottak végre májátültetést Kolozsváron. Tízezer lejig terjedő gyorssegélyt kapnak a galaci árvízkárosult családok. Napsütéses két hétre készülhetünk. Ötös erősségű földrengés rázta meg Romániát.
Hejj, micsoda PR-nyomulás lesz, ha rendesen beindul a választási kampány. Csakhogy ez a természetet nem érdekli, Galac megyében ötre emelkedett az áradás halálos áldozatainak száma.
Hejj, micsoda PR-nyomulás lesz, ha rendesen beindul a választási kampány. Csakhogy ez a természetet nem érdekli, Galac megyében ötre emelkedett az áradás halálos áldozatainak száma.
Az egységek birtokba vették a műveleti területet azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy elvégezzék azt, amivel megbízták őket. Ez végső soron örvendetes.
Szereti a kémfilmeket? Legyen kém… Nem, sajnos ez nem egy rossz komédia – ez a valóság…
Ha az ember előtt megnyílnak a dobrudzsai népek kapui, és jól figyel, láthatja: ha az a nép maroknyi, akkor jól elfér a nemzetállam tenyerén.
Moharos Attila az egykor szolgaként, most pásztorként élő Fülöp Levente életútjáról készített dokumentumfilmet.