Kép: Szabó Attila

Hagyományos CFR-döntetlen, svéd focilecke Sepsiszentgyörgyön

A kolozsváriak jobb helyzetben várják a folytatást, de a háromszéki csapat szinte lehetetlen feladat előtt áll.

Idegenben jó az iksz – tartja magát az ősi futball-közhelyhez a Kolozsvári CFR (és főként Dan Petrescu edző) idén az európai kupákban, mert idei harmadik kinti mérkőzésén is döntetlent játszott.

A fehérorosz bajnok Sahtyor Szoligorszk ugyan jobb csapat, mint a Pjunik Jereván vagy az Inter Club d’Escaldes volt, viszont ezúttal nem idegenben, hanem semleges pályán, a törökországi Azdaparnban játszott darálós, de szinte teljesen eseménytelen focival gól nélküli meccset a CFR.

A jövő heti hazai visszavágó a vasutasok századik nemzetközi kupameccse lesz, illene megnyerni.

A Sepsi OSK viszont otthon, telt ház előtt játszott a Djurgårdens ellen, de ez sem segített: a rutinosabb és jóval pragmatikusabb svéd csapat első négy helyzetéből három gólt lőve győzött, miközben a szentgyörgyiek csak a végén, és

csak 11-esből tudtak gólt lőni a nagyokat védő Jacob Widell Zetterström kapusnak.

Az Universitatea Craiova pedig attól az ukrán Zorja Luhanszktól kapott ki a lengyelországi Lublinban, amely nyolc hónapos szünet, az orosz invázió óta először játszott tétmérkőzést.

Európa Konferencialiga, 3. selejtezőkör, első mérkőzés:

Sahtyor Szoligorszk–Kolozsvári CFR 0-0

Sepsi OSK–Djurgardens IF 1-3 (Tudorie 79. – 11-esből, illetve Edvardsen 26. – 11-esből, Asoro 31., 54)

Zorja Luhanszk–Univiversitatea Craiova 1-0 (Najnojnij 56.)

Szerdán játszották: DAC–FCSB 0-1 (Tamm 69.)