Foci-vb, 14. nap: az egyenes kieséses szakaszban már nem szórakoznak a sztárcsapatok

Hollandia a vártnál könnyebben, Argentína a vártnál jóval nehezebben jutott tovább a katari torna nyolcaddöntőinek első napján. A legjobb nyolc között pedig majd egymás ellen játszanak.

A kontinensverő hollandok

A nap búcsúzó földrésze: Észak- és Közép-Amerika. A vb-k történetében először minden kontinensről jutott csapat a legjobb 16 közé, de ez a csoda csak egy napig tartott. A fiatal, négy év múlva rendező amerikai csapatnak alig 10 percig volt esélye a csoportkörhöz képest látványosan feljavuló hollandok ellen.

A meccs embere: Denzel Dunfries. Két gólpassz után a harmadik gólt maga lőtte, a vb eddigi legjobb egyéni teljesítményét villantotta fel.
A meccs kulcspillanata: Noppert védése a 3. percben. Pulisicnek tökéletes ziccere volt az amerikai előnyhöz, de a válogatottban pont a vb-n bemutatkozó kapus óriásit védett.

A nap sorozata: Hollandia már 20 mérkőzés óta veretlen a világbajnokságon nem európai csapatok ellen.

Nyolcaddöntő: Hollandia–Egyesült Államok 3-1

Hollandia: Noppert – Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké (De Ligt, 90+3.), Blind – De Roon (Koopmeiners, 46.), Klaasen (Bergwijn, 46.), De Jong – Gakpo (Weghorst, 90+3.), Depay (Simons, 83.)

Egyesült Államok: Turner – Dest (Yedlin, 75.), Zimmermann, Ream, Robinson (Morris, 90+2.) – McKennie (Aaronson, 67.), Adams, Musah – Weah (Wright, 67.), Ferreira (Reyna, 67.), Pulisic

Gólszerzők: Depay (10.), Blind (45+1.), Dumfries (81.), illetve Wright (76.)

Ausztrália nem adta olcsón a bőrét

A nap sokkoló statisztikája: az ötödik világbajnokságán játszó Messi először lőtt gólt az egyenes kieséses szakaszban.

A nap szimpatikus kiscsapata: Ausztrália. Játékosai focitudása erősen korlátozott, de küzdeni kevesen tudnak náluk jobban. Látszott a tudáskülönbség, a végén mégis védekezésre és időhúzásra kényszerítették Argentínát. Közhely, de ezt nevezik emelt fővel búcsúzásnak.

A meccs fordulópontja: Ausztrália szerencsés szépítése. Craig Goodwin megpattanó lövése, amit végül hivatalosan Enzo Fernández öngóljának könyveltek el, felpezsdítette az addigi statikus pozíciófutballt. Az utolsó 20 percben helyzet helyzet hátán jött a nagy rohanásban, éppúgy lehetett volna 4-1, mint 2-2 a vége.

A meccs boldogtalan duplázója: Enzo Fernández. Egyedül neki van gólja és öngólja is a vb-n. Utóbbinak aligha örül, bár nagyon nem is tehet róla.

Nyolcaddöntő: Argentína–Ausztrália 2-1

Argentína: E. Martínez – Molina (Montiel, 80.), Romero, Otamendi, Acuna (Tagliafico, 72.) – De Paul, Fernández, Mac Allister (Palacios, 80.) – Papu Gómez (Li. Martínez, 50.), Messi, J. Álvarez (La. Martínez, 72.)

Ausztrália: Ryan – Degenek (Karacic, 72.), Souttar, Rowles, Behich – Leckie (Kuol, 72.), Mooy, Irvine, Baccus (Hrustic, 58.) – McGree (Goodwin, 58.), Duke (Maclaren, 72.).

Gólszerző: Messi (35.), J. Álvarez (57.), illetve Fernández (77. – öngól)

A góllövőlista élmezőnye:

3 gólos: Enner Valencia (ecuadori), Kylian Mbappé (francia), Cody Gakpo (holland), Marcus Rashford (angol), Álvaro Morata (spanyol). Lionel Messi (argentin)

2 gólos: Mehdi Taremi (iráni), Olivier Giroud (francia), Richarlison (brazil), Bukayo Saka (angol), Ferran Torres (spanyol), Andrej Kramarić (horvát), Cso Ku Szung (dél-koreai), Mohammed Kudus (ghánai), Bruno Fernandes (portugál), Szalem al-Davszari (szaúd-arábiai), Dóan Ricu (japán), Kai Havertz, Niclas Füllkrug (németek), Giorgian De Arrascaeta (uruguayi), Breel Embolo (svájci), Vincent Aboubakar (kameruni), Julian Álvarez (argentin)

A vasárnapi program: Franciaország–Lengyelország (17.00), Anglia–Szenegál (21.00).