Sportolók százai rohangáltak Kolozsváron

Tájfutottak az ifjak a városban és körülötte. A hazai sportolók a középmezőnyben teljesítettek.

2015. június 25-28. között Kolozsváron szervezték meg az Ifjúsági Tájfutó Európa Bajnokságot (EYOC 2015). Összesen 32 ország 385 fiatal sportolója, valamint 86 edző és szövetségi vezető vett részt az eseményen. A Nemzetközi Tájfutó Föderáció (IOF) beleegyezésével a bajnokság a Kolozsvár 2015 Európa Ifjúsági Fővárosa keretében került megszervezésre.

A tájfutó bajnokságon összesen 385 fiatal, 15-16 (M16-W16) és 17-18 év (W18-M18) közötti  sportoló vett részt, 198 fiú és 187 lány.

A hosszú táv versenyszám nyertesei

a franciaországi Guihelm Elias (M16) és a finnországi Oli Ojanaho (M18), valamint a csehországi Tereza Janosikova (W16) és a svéd Amanda Berggren (W18).

A sprint kategória nyertesei

a svájci Nicola Muller (M16), a finnországi Oli Ojanaho (M18), a csehországi Tereza Janosikova (W16) és a svájci Valerie Aebischer (W18).

A staféta kategóriában

összesen 50 fiúcsapat, 48 lánycsapat és 26 vegyes csapat vett részt. A próba nyertesei a franciaországi M16, a svédországi M18 és a csehországi W16 és W18 csapatok.

Az összesített pontszámok

alapján első helyen Csehország, második lett Svájc, a harmadik helyen pedig Finnország végzett.

A legnépszerűbb és legproduktívabb sportolók

a cseh Tereza Janosikova, aki minden versenyszámban a dobogóra léphetett, és a finn Oli Ojanaho volt, aki két versenyszámban lett aranyérmes, és váltóban csapatával harmadik helyen végzett.

A hazai sportolók közül jó helyezést ért el

Néda Ágnes (M18) hosszú táv és sprint kategóriában 6. helyezés
Szőcs Attila (M16) sprint kategóriában 14. helyezés
Tințar Mihai (M18) hosszú táv kategóriában 15. helyezés
Bogya Gergely (M18) sprint kategóriában 29. helyezés
Virág Tímea (W16) hosszú táv kategóriában 32. helyezés, sprint kategóriában 33. hely
Knobloch Esztergár Péter (M16) hosszú táv kategóriában 34. helyezés.
A váltó versenyen elért a legjobb helyezés a 15-ik volt a M16, W16 és W18 közül, illetve 17. hely M18 korcsoportban.

Az összesített pontszámok alapján Románia a 15-ik helyen végzett a 32 résztvevő országból. Részletes eredmények megtekinthetőek a verseny weboldalán

Szervezési és technikai szempontból minden rendben zajlott, annak ellenére, hogy a hosszútáv versenyszám alatt végig esett az eső. A szervezőcsapat mind a 16 tagja folyamatosan dolgozott csütörtök reggeltől vasárnap délutánig annak érdekében, hogy minden menetrend szerint alakuljon. A szervezőcsapat munkáját 142 lelkes önkéntes segítette, a végén pedig átadták a stafétát a lengyeleknek, az EYOC 2016 szervezője ugyanis Lengyelország lesz.