Családi batyus piknik és színes program várja az érdeklődőket.
Színes helyi programokkal nyitja meg kapuit hat erdélyi kastély május 24–27. között, a nemzetközi Magánörökség Hete rendezvénysorozathoz csatlakozva.
„Gyerekprogramok (mesesarok, óriás kifestő, kincskeresés stb.), kézműves tevékenységek és vásár, koncertek, táncműsorok, kiállítások és számtalan más program lesz az egyes helyszíneken, közös rendezvényként pedig mindenhol családi batyus piknikre várunk! A kastélyok kertjeiben terített asztalokon gyűl össze a sok finom falat, amit magatokkal hoztok, majd ezt közösen fogyasztjuk el ezeken a mesés helyszíneken.” – írják a szervezők.
A Nyitott Kastélyok Hetén a következő hat kastély vesz részt: a Mikes-kastély, Zabola (Kovászna megye), a Kálnoky-kastély, Miklósvár (Kovászna megye), Kornis-kastély, Szentbenedek (Kolozs megye), a Kendy-Kemény kastély, Marosvécs (Maros megye), a Rákóczy-Bánffy kastély, Gyalu (Kolozs megye), valamint az Urmánczy-kastély, Maroshévíz (Hargita megye).
A PIKNIK – Nyitott Kastélyok hetét a European Historic Houses (Európai Történelmi Házak) brüsszeli székhelyű érdekvédelmi szervezet Private Heritage Week (Magánörökség Hete) kezdeményezéséhez csatlakozva szervezi meg a Kastély Erdélyben Koalíció. A Private Heritage Week célja, hogy Európa-szerte megnyissa a magánkézben lévő történelmi műemlékek, kastélyok, kúriák kapuit a nagyközönség előtt.
A részletes program itt böngészhető.
„És a gondolkodó élet csendben átadja helyét a fanatikus és a zombi iszonyú és nevetséges szembenállásának.”
Gondolkodás egy amazonasi fejével az erdélyi magyarság visszhangkamráiról.
Minden az egység illúziójával kezdődött, ami végül megvalósult, de nem úgy, ahogy azt tervezték – derül ki Bánkúti Gábor történész kolozsvári előadásából.
A magyar zenetörténet legendás csapatát láthatta bárki, aki elzarándokolt Bonchidára az idei TIFF-en. És hej, micsoda hangattakot produkált az 50 éves Vágtázó Halottkémek.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Van ez a tervezett második deficitcsökkentő csomag, amiben a különleges nyugdíjak problémáját is megoldják állítólag. Na ja. Hogyne. Persze. Naná…
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Több láda sör szóródott szét péntek délután Felsősófalva főútján, miután egy teherszállító jármű rakománya a földre esett. Az országutat félpályán lezárták, emiatt kisebb torlódás alakulhat ki.
„És a gondolkodó élet csendben átadja helyét a fanatikus és a zombi iszonyú és nevetséges szembenállásának.”
Gondolkodás egy amazonasi fejével az erdélyi magyarság visszhangkamráiról.
Minden az egység illúziójával kezdődött, ami végül megvalósult, de nem úgy, ahogy azt tervezték – derül ki Bánkúti Gábor történész kolozsvári előadásából.
A magyar zenetörténet legendás csapatát láthatta bárki, aki elzarándokolt Bonchidára az idei TIFF-en. És hej, micsoda hangattakot produkált az 50 éves Vágtázó Halottkémek.