A nap csapata: a magyar férfi pólóválogatott. A második félidőben hibátlan védekezéssel nyerte meg 9-5-re a bronzmeccset a spanyolok ellen, a huszadik magyar érmet szerezve Tokióban. Ennél több medált, 21-et utoljára 25 éve, az atlantai olimpián nyertek a magyar sportolók.
A nap királya: Karch Kiraly. A magyar származású sportolónak (szülei az 1956-os forradalom után emigráltak) egyedüli röplabdázóként sikerült a terem- (1984, 1988) és strand-változatban (1996) is olimpiai aranyat nyernie, és most edzőként is a dobogó tetejére vezette az Egyesült Államok női válogatottját.
Olvasson még:
- Székelyföldi községből indult, a legnagyobb elektronikus zenei fesztiválok színpadáig jutott – Nick Havsen DJ-producerrel beszélgettünk
- A hős amerikaiak és a tudjukmilyen németek – megjelent egy megmagyarázhatatlan könyv a második világháborúról
- Folytatódik a CFR balesetsorozata, disznók kóvályogtak a sztrádán, a DNA a reptéren szimatolt – itt a keddi hírmix
A nap címvédése: Eliud Kipchoge. A kenyai futót sokan minden idők legjobb férfi maratonistájának tartják, most is 1:20 perces előnnyel nyert. Korábban csak az etióp Abebe Bikila (1960, 1964) és a keletnémet Waldemar Cierpinski (1976, 1980) tudott kétszer is olimpiát nyerni ebben a számban.
A nap rekorderei: Sue Bird és Diana Taurasi. Csapatsportban ötször egymás után olimpiát nyerni szinte lehetetlen, de a két amerikai kosarasnak összejött. Az USA csapata zsinórban hetedszer nyerte a női tornát, zsinórban 55 megnyert meccsnél tart, az 1992-es elődöntő óta nem kapott ki a játékokon.
A nap előzése: az Egyesült Államok. Tizenöt napon át vezette Kína (38 arany, 32 ezüst, 18 bronz) az éremtáblázatot, de az utolsó két nap csapatsportokban szerzett aranyaival ezúttal is az amerikaiak (39-41-33) végeztek az élen. Magyarország (6-7-7) a 15., Románia (1-3-0) a 46. lett.
A nap száma: 93. Összesen ennyi ország nyert érmet, ez hattal több, mint öt éve Rio de Janeiróban. Akkor 59 országnak volt legalább egy olimpiai bajnoka, most 65-nek.