Egy férfi meghalt, amikor vasárnap este gázrobbanás történt a lakásában a Hunyad megyei Zsilyvajdejvulkánon.
A robbanás egy panelház második emeletén következett be, a petrozsényi tűzoltók öt esetkocsival vonultak ki, hogy eloltsák a detonáció nyomán keletkezett tüzet.
Olvasson még:
- „Hiányoltuk a megmozgató erőt, szerettünk volna valami hangosat összehozni Székelyföldön” – interjú a DissOrder zenekarral
- A hős amerikaiak és a tudjukmilyen németek – megjelent egy megmagyarázhatatlan könyv a második világháborúról
- Drogok után „szimatoló” tanárok, román-magyar szolidaritást ellenző kormányfőtitkárság, csőd a csokigyárban – napi hírmix
Az oltás közben megtalálták a tulajdonos, egy 60 éves férfi holttestét.
A robbanás szinte teljesen tönkretette a lakást, az ablakok kitörtek, az ajtók keretestül szakadtak ki a falból.
Hirdetés
A társasházban élő 25 lakó kimenekült az épületből. Egy személy pánikrohamot kapott, őt kórházba kellett szállítani.
Az építési felügyelet és a gázművek munkatársai is kiszálltak, hogy megvizsgálják, a robbanás nyomán megsérült-e az épület tartószerkezete, illetve hogy mi okozta a gázszivárgást.