Vérmes remények nélkül, a biztos bennmaradás céljával utazott el a múlt héten a Divízió I/B világbajnokságra Románia hokiválogattja Tallinnba, és tornagyőztes feljutóként jöhet haza.
Tizenöt székelyföldi játékossal és négy honosított hokissal (három ukrán és egy szlovák kapus) a keretben, gyakorlatilag felkészülés nélkül esett be a világbajnokságra Románia, és mind az öt ellenfelét legyőzte:
Olvasson még:
- Folytatódik a CFR balesetsorozata, disznók kóvályogtak a sztrádán, a DNA a reptéren szimatolt – itt a keddi hírmix
- A könyvek megtalálják olvasóikat – beszélgetés Papp Ildikóval, az Idea Könyvtér mindenesével
- Székelyföldi községből indult, a legnagyobb elektronikus zenei fesztiválok színpadáig jutott – Nick Havsen DJ-producerrel beszélgettünk
- Észtországot büntetőkkel 4-3-ra,
- Japánt kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re,
- Lengyelországot hosszabbítás után 3-2-re,
- Ukrajnát 5-1-re, szombaton pedig
- Hollandiát 3-1-re.
Mindezt úgy, hogy a legtöbb meccsen az ellenfelek lőttek többször kapura, de mindkét kapus klasszis teljesítményt nyújtott: Patrik Polc 93,31, Tőke Zoltán pedig 94,33 százalékkal védett. Támadásban az elsősorban az emberelőnyöket remekül kihasználó csapat legjobbja Rokaly Szilárd (4 gól + 2 gólpassz) volt.
Egy olyan ország csapata került a Divízió I/A-nak nevezett második vonalban (ahol jelenleg a magyar válogatott is szerepel), amelynek mindössze nyolc szabványos jégpályája van, a szövetsége pedig évek óta képtelen rendesen megszervezni a bajnokságot.
A vb-felkészülés ugyanis azért maradt el, mert az utazás előtti napokban még bajnoki döntőt játszott a Brassói Corona és a Galaci CSM – a győztes erdélyi csapat szlovák edzője, Julius Pénzes amúgy a válogatott szövetségi kapitánya is.
Mivel a válogatott javát (19 játékost a 22-ből) adó erdélyi csapatok a jóval nívósabb Erste Ligában is szerepelnek, a csíkszeredai és brassói hokisok fejenként a szezon során lejátszott több száz tétmeccs után mentek Tallinnba, mert a bukaresti szövetség évek óta nem képes és/vagy nem akar egy olyan versenynaptárt kidolgozni, amely figyelmbe veszi a magyarokkal közös liga érdekeit is. Pedig pont az Erste Ligában szerzett rutin kamatozott most a világbajnokságon.
Románia utoljára 2005-ben szerepelt – az akkor még 12 csapatos – második vonalban, azóta többnyire liftezett a Divízió I/B és a negyedik osztálynak számító Divízió II/A között.