Javában zajlik az ellenforradalom a mioritikus hazában: a román politikai nagybojársághoz tartozó rablók legszenvedélyesebb erotikus álma.
Mi készül a románoknak? Nemcsak a bűnözők köztársasága. Hanem a diktatúrájuk. És nemcsak egy parlamenti diktatúra. Hanem egy totalitárius rezsim.
Tehát nem kell majd sokat várni a Dragnea féle bűnözők új személyi kultuszára. Ez az új posztdemokratikus, diktatórikus és – valószínűleg – totalitárius rezsim ezen a héten született meg a Parlamentben.
Ahol törvénymódosításokkal gyakorlatilag kimondták, hogy börtönnel fogják büntetni azokat, akik a maffiózó köztársaság nomenklatúrája ellen zúgolódnak. Ezt megelőzően a Liviu Dragnea szociáldemokrata vezetőt, az őt hatalomban tartó kiskirályokat és klikkjüket a börtöntől megóvni hivatott szervezett csoport már bevezette Romániában a diktatúrát, amikor módosította a Képviselőház működési szabályzatát.
A szerdától hatályos módosítás, melyet nemcsak azon a napon fogadtak el, de már a Hivatalos Közlönyben is közzétettek, gyakorlatilag blokkolja és felszámolja az ellenzéket. Mert megakadályozza, hogy ismertethesse törvénymódosítási javaslatait. Úgy tűnik, hogy a diktatúra, nevezetesen a többség diktatúrájának bevezetéséhez nem volt szükség másra.
Hiszen
magát az ellenzékiség eszméjét támadva meg, tekintettel arra, hogy megtiltották parlamenti képviselőinek azt, hogy szabadon és aktív módon vegyenek részt a hatályos normaszövegek módosításában vagy megőrzésében. Következésképpen semmi sem akadályozza a PSD-s többséget abban, hogy az ALDE-s (Liberálisok és Demokraták Szövetsége – a szerk.) és RMDSZ-es bérencekkel együtt őrült ütemben elfogadják a törvénytelenség törvényeit, melyek képesek a jogállamiság és az alkotmányos rend legyilkolására. És mely normaszövegek miatt soha nem lesz képes újjászületni a demokratikus szellem a posztkommunista Romániában.
Márpedig a maffiának ennyi nem volt elég. A Dragnea klikkje által kirobbantott ellenforradalom nemcsak felszámolni akarja a román demokrácia nyomait, akármennyire is hibásan működött az 1990 után, hanem
Következésképpen plenárisan aktivizálódtak a Iordache, Nicolicea, Nicolae hármas által vezetett jakobinusok. Az újbolsevikok és parlamenti támogatóik a király elhunyta miatt kiváltott gyászt kihasználva támadást indítottak és gyakorlatilag felszámolták a magisztratúra függetlenségét, egy EU-direktíva alkalmazásának hazug ürügyével oly módon erősítve meg a gyanúsítottak és vádlottak jogait, hogy virtuálisan lehetetlen a gonosztevők megfelelő perbefogása és elítélése.
A büntetőtörvénykönyv és a büntetőeljárási törvénykönyv módosításai olyan atrocitások listáját képezik, melyek célja legyilkolni az igazságszolgáltatás bármiféle esetleges hatékonyságát, és alapjaiban változtatják meg az államot. Ezáltal beteljesedik a román politikai nagybojársághoz tartozó rablók legszenvedélyesebb erotikus álma. Mert az ügyészeket többek között arra kényszerítik majd, hogy egy feljelentés iktatása után értesítsék a gyanúsítottakat és vonják be őket is az ellenük folyó vizsgálatba. Ezzel kinyírták a tettenéréseket.
A politikai, jogi és törvényhozási rémségek pedig, persze, itt még nem értek véget. A tanúkat tűzpróbának és megfélemlítéseknek vetik majd alá a bíróságokon, a magisztrátusok diszkriminációnak lesznek kitéve, a távollétben történő elítélés lehetetlen lesz, az előzetes letartóztatás szintén, a hamis tanúzás pedig, jaj, az büntethetetlenné válik.
Hosszú az antidemokratikus aljasságok és bűnök listája. A DNA (Országos Korrupcióellenes Igazgatóság – a szerk.) egy működő igazságszolgáltatás szemszögéből sorolt fel néhányat a legsúlyosabb módosítások közül. Íme, egy példa a felelősségtudatra és átláthatóságra, ami hamarosan – valószínűleg – szintén nem lesz már lehetséges.
Mert a jövőben megtiltják, hogy „a bűnvádi nyomozás és a nyomozás bírói szakaszában” tilos „nyilvános kijelentéseket tenni és egyéb – közvetlen vagy közvetett – információt kiszolgáltatni, melyek közhatóságoktól vagy bármilyen más természetes vagy jogi személytől származnak, az ezen eljárások tárgyát képező tettekre vagy személyekre vonatkozóan. E kötelezettség megsértése bűncselekmény és a büntetőtörvénykönyv alapján büntetendő”.
Magától értetődő, hogy ez a tilalom felszámolja az oknyomozó újságírást, (amilyet a Rise Project gyakorol kitűnően, mely felfedte a teleormani pénzmosási mechanizmusokat), ezzel rossz viccé változtatva a sajtószabadságot és ebből következően magát a liberális demokráciát, melyben a médiának a negyedik és a többit ellenőrző hatalmi ágnak kellene lennie.
Mindezek összesen, még ha csak az említett módosításokat is vesszük számításba, melyek
túl sokan vannak és túl átfogóak ahhoz, hogy ne idézzenek fel egy folyamatban lévő ellenforradalmat, egy demokráciára, a hazára és a szövetségeire halálos államcsínyt.
Mi következik? Ha az elnöknek és a polgároknak nem sikerül, például az intézmények segítségével, tüntetésekkel vagy általános sztrájkkal véget vetniük ennek a gazfickók által végrehajtott puccsnak, akik egy Ion Iliescu demokráciájához hasonlóan eredeti Parlamenten belülről legyilkolják a jogállamiságot és a demokráciát, Románia nemcsak egy új diktatúrának esik majd prédájául. Hanem tartósan egy új totalitárius rezsim színtere lesz. Mely éppen azért, mert keményebben hamisító, talán
még gyűlöletesebb lesz, mint a nemzeti-kommunista volt, melynek meghosszabbítása lenne.
Ezt a történelmi léptékű változást nemrég vetítette előre a puccsisták rohamléptekkel zajló ideológiagyártása, mely a „párhuzamos állam” önigazoló doktrína PSD általi hivatalos meghirdetésében nyilvánult meg.
Ez nemcsak a gyászos rezsim támogatását, valamint a maffiaköztársaság vezetőinek dicsőítését követeli meg a románoktól, hanem a képzelt „közellenség” elleni harcban való részvételt is, a büntetőügyesek lépéseinek mérgező jellegéből fakadó esetleges bírálatokat és bűneik elítélését pedig bármikor állítólagos „hazaárulási” tettekké nyilváníthatja.
Következésképpen a Dragnea által a demokráciák oroszországi, törökországi vagy venezuelai lerombolása közepette kidolgozott doktrína – adott esetben – elméleti igazolást nyújthat majd egy ilyen totalitárius rezsimet szolgáló terror számára.
Az alcímeket a szerkesztőség adta.
Az öreg punk elővarázsolt egy fiatalembert, aki dühösen kérdőre vonta a közönséget. És nem tudtuk elmondani, hova lett a repülőgép, az Északi-sark, a büszke és szabad Magyarország és a többi…
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Az író többek között arról beszélt, hogy ő „csak betévedt” az irodalomba, és arról is, milyen ambivalens érzésekkel tölti el a szülővárosába való visszatérés.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
… egy PNL-s főembert elvitt a DNA, az USR elnökére lesújtott Justitia kardja, az RMDSZ-re a botránytévék hányják a gyűlöletet… és tíz román állampolgár egymillió eurónyi drótot lopott Németországban.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Gabriel Andreescu azt mondja: 15 év húzódozás után után Romániának végre el kellene ismernie Koszovó függetlenségét, mert elképzelhetetlen, hogy a fiatal balkáni ország ismét Szerbia része legyen. Koszovó helyzetét pedig ostobaság a Székelyföld elveszítésének veszélyével társítani.
Gabriel Andreescu azt mondja: 15 év húzódozás után után Romániának végre el kellene ismernie Koszovó függetlenségét, mert elképzelhetetlen, hogy a fiatal balkáni ország ismét Szerbia része legyen. Koszovó helyzetét pedig ostobaság a Székelyföld elveszítésének veszélyével társítani.
Ugye, az van, hogy a Nagy-Magyarország térkép igazi vörös posztó Romániában. A Nagy-Románia viszont nem feltétlenül. Petru Clej véleménycikkét szemléztük.
Ugye, az van, hogy a Nagy-Magyarország térkép igazi vörös posztó Romániában. A Nagy-Románia viszont nem feltétlenül. Petru Clej véleménycikkét szemléztük.
Az öreg punk elővarázsolt egy fiatalembert, aki dühösen kérdőre vonta a közönséget. És nem tudtuk elmondani, hova lett a repülőgép, az Északi-sark, a büszke és szabad Magyarország és a többi…
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Az író többek között arról beszélt, hogy ő „csak betévedt” az irodalomba, és arról is, milyen ambivalens érzésekkel tölti el a szülővárosába való visszatérés.