A második játék
Kezdjünk tíz órakor, a Művészben. Corneliu Porumboiu új filmje focirajongóknak IS ajánlott. Mivel hogy a rendező apukája futballbíró volt. És 1988-ban bíráskodott egy Steaua-Dinamo meccsen. Azóta eltelt az idő jócskán. 25 év múlva újranézték a meccset, apa és fia. És ebből lett a 97 perces Al doilea joc (The Second Game) című film.
Olvasson még:
- Árvizek pusztítanak több megyében, Kolozs megyében sárga riasztást adtak ki – szombati hírek
- Ciucă a legszebb (!!!) elnök, Kelemen Hunor subát öltött, majd motorra pattant, Geoană megint mondott egy szamárságot – hírek vasárnap
- Sánta Miriám: Ha nem korlátozzuk az iskolai mobilhasználatot, generációk élete múlhat rajta
Csendélet
Következik a Győzelem mozi. Fél egytől vetítik Uberto Pasolini új filmjét, a 87 perces Csendéletet (Natura moarta, Still Life). Az alapsztori ismerős. Van egy ember, akivel nem történik semmi. Aztán bekövetkezik valami, és emberünkkel elkezd történni a Zélet. Nem túl csábító. Viszont Uberto Pasolini stílusérzékében megbízhatunk. Remek filmeket készít. Ha másért nem, miatta érdemes.
Philomena
Harmadik állomás a Diákművelődési Ház (Béke tér). Stephen Frears Philomena című, 97 perces filmjének második vetítése ez. Kezdési időpont: 14.00 óra. Egy anya elveszti a fiát. Kolostorba kerül. A fia Amerikába. Az anya 55 éven át keresi gyermekét. Hiába? Nem? Erről szól a film.
Szexshop
A szieszta után nyolc óra a következő sarkalatos időpont. Ekkor adják ugyanis Scott Coffey Szexshop (Adult World) című, 97 perces filmjét, a Tiszti kaszinóban (na jó, Cercul militar). Van egy fiatal lány, aki költő akar lenni. Na de Amerikában sem megy ez csak úgy. A szülők megunják a verseket, és a lánynak dolgoznia kell. Történetesen egy szexshopban. Hogy egyeztethető össze a két világ? Erről mutat nekünk a rendező mozgóképeket.
A bűn érintése
Next step: Művész mozi, fél tíz. Mindenki arról beszél néha, hogy jaj, jön Kína. Na de milyen is ez a Kína? Ha valaki erre kíváncsi, nézze meg Jia Zahangke új filmjét, A bűn érintését (O urma de păcat, A Touch of Sin). Egymásba csúszó történetek, figurák, mind-mind a Kína nevű gigászi kohóban.
Légy
És akkor a holnapi nap csemegéje. Az utolsó állomás, a horror. Éjfél, Művész mozi. Becsület szavunkra, indiai horrorfilmet még soha nem láttunk. És 145 perces horrorfilmet sem. Tehát sok infónk nincs róla. De megnéztük az S. S. Rajamouli rendezte Légy (Musca, Fly) című dolgozat trélerét. És esküszünk, zseniális a film. Még nem írtuk ezt ki, de: must see!