Nazareth, Bródy, Tátrai, PASO – néhány név a véglegessé vált kínálatból.
Véglegessé vált a 26. Szent György Napok főszínpadjának programja – jelentették be a szervezők. Sepsiszentgyörgy városünnepét idén április 22-e és 30-a között tartják, a vásári hétvégén négy zenei helyszínen lesznek koncertek: a főszínpad visszakerül a főtér megyei tanács előtti részére, a Sugás áruház előtt helyezik el a közösségi színpadot, lesz Múzeumkert és Ifjúsági udvar is – tudósít a szervezők közleménye.
ÁPRILIS 28-ÁN, pénteken 18:10 perckor kezd a főszínpadon a Kállay Saunders Band, a 2014-es Eurovíziós Dalfesztivál sikeres magyar résztvevőjének együttese, őt követően 20 órától Molnár Ferenc Caramel, a TV2 Megasztár 2. szériájának győztese lép fel, majd 21:30-től a világzene forrásaiból építkező, azokat a legkorszerűbb tánczenékké ötvöző bécsi Ulf Lindemann alias [dunkelbunt] biztosítja a jó hangulatot. A pénteki estét a Șuie Paparude zárja, koncertjük 23:30-tól kezdődik.
ÁPRILIS 29-ÉN, szombaton 17 órától Luppinger Attila, a tehetséges 13 éves gitáros Wings of Hope együttesének fellépése indítja a főszínpadi programot, ezt követően 18:30-tól az ugyancsak sepsiszentgyörgyi, ritmusos kelta zenét játszó Selfish Murphy koncertezik. A két zenei nagyágyút felvonultató Póka-Tátrai reGeneráció 20 órakor kezd a főszínpadon, majd 22 órától a moldovai Carla’s Dreams lép fel. Szombaton a programot a Pannonia Allstars Ska Orchestra zárja, a Szent György Napok visszatérő vendégének koncertje 23:30-kor kezdődik.
ÁPRILIS 30-ÁN, vasárnap 17 órától a Koszika & The HotShots kezd a korszerű színpadtechnikával ellátott főszínpadon, majd 19 órától a legendás skót hard rock együttes, a Nazareth tart koncertet. A zárókoncertet 21 órától Bródy János adja, aki ezúttal a Ráadás című műsorával érkezik, amelyben néhány régebbi dal újraértelmezése mellett vadonatúj szerzemények szerepelnek és természetesen felcsendülnek a közönség kedvenc slágerei is – áll a közleményben.
Idén is lesz tűzijáték, amelyet a brassói, nemzetközi színtéren is jegyzett Pyro Events Team – Fireworks Design mutat be.
A programról további információkat a Szent György Napok Facebook-oldalán találnak.
Gyerekszótár választások előtti kimerült időkben.
… vagy lehet, nagyon is jól tudja, csak félrenéz, hiszen a hatalom emberekből áll, akiknek családjaik vannak, akik szeretnek jól élni, ha lehet, ingyen.
A gyótapusztai vadászháztól a moszkvai Lubjankáig tartó időszak feltárt részleteiről beszélt dr. Seres Attila történész a Sapientia EMTE legújabb Egyetemi Estjén.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Azt a Daciát, amely már 1999 óta nem a sajátja, hanem a Renault-csoporté, amely egyre inkább külföldi gyártósorokban gondolkodik.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Hatalmas robajjal csapódott be egy tömbház bejáratába egy személyautó szombaton este Csíkszeredában, a Tető utcában. Fotókat kaptunk, amelyek az becsapódás után nem sokkal készültek.
Gyerekszótár választások előtti kimerült időkben.
… vagy lehet, nagyon is jól tudja, csak félrenéz, hiszen a hatalom emberekből áll, akiknek családjaik vannak, akik szeretnek jól élni, ha lehet, ingyen.
A gyótapusztai vadászháztól a moszkvai Lubjankáig tartó időszak feltárt részleteiről beszélt dr. Seres Attila történész a Sapientia EMTE legújabb Egyetemi Estjén.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.