A 33. lett Gyenes Mani a Dakar első szakaszán

A szatmári motorversenyző 2 perc 58 másodperccel maradt le a francia győztestől.

A francia Xavier De Soultrait (Yamaha) nyerte a 2017-es Dakar-rali első etapját a motorosok mezőnyében. Gyenes Emánuel (KTM) a 33. helyen végzett.

A Paraguay fővárosa, Asunción és a Resistencia nevű argentínai város közötti, 454 km-es táv 38,5 km-es mért szakaszát 28 perc 20 másodperces idővel teljesítette a francia versenyző. 2 másodperccel maradt le tőle a második helyen befutó spanyol Juan Pedrero Garcia (Sherco TV5), a harmadik helyen pedig az amerikai Ricky Brabec (Honda) végzett, 14 másodperces hátránnyal.

A címvédő ausztráliai Toby Price (KTM), 1 perc 21 másodperces hátránnyal csak a 17. helyen ért célba. Gyenes Emánuel a 33. helyen, a másik romániai versenyző, Marcel Butuza (KTM) pedig a 78. helyen végzett. Előbbi 2 perc 58 másodperccel, utóbbi 7 perc 41 másodperccel maradt le a győztestől.

A Dakar-rali 2017-es kiírásán 318 jármű (144 motorbicikli, 37 kvad, 87 autó és 50 kamion) indult.

Mani Facebook-oldalán a megfelelő gumi hiányára panaszkodott, de mint írja, elszeretne érni január 14-én a verseny célegyenesének számító Buenos Airesbe.