Elkészült végre a kolozsvári zenekar nyolcéves utazásának krónikája. Elmondjuk, mit gondolunk róla.
Úristen, hogy repül az idő! Bő öt év telt el azóta, hogy azt írtuk egy kolozsvári vetélkedő kapcsán, a FUNKorporation a legjobb dolog, ami az erdélyi könnyűzenével történt.
Nem volt ebben semmi túlzás: a kezdetben invenciózusan áthangszerelt feldolgozásokkal jelentkező, majd a repertoárt saját szerzeményekkel színesítő társulat már
nélkülük nem nagyon illik fesztivált szervezni ebben a kies hazában.
[embed]
[/embed]
Arról nem is beszélve, hogy izmos klubkoncertjeik évek óta eseményszámba mennek, kíváncsiak voltunk hát, hogy
Hétfőn végre megjelent a FUNKorporation régóta ígérgetett első albuma, a KRONIKL, és már az első meghallgatás után elégedetten nyugtáztuk, a kolozsvári zenekar csuklóból megoldotta a feladatot.
Kezdjük a nagy lényeggel: az mindenképp jó pontnak számít, ha egy zenei kiadványt nehéz behatárolni műfajilag – lehetne itt garage funkozni, jazzy soulozni meg balkánpopperkedni, de a KRONIKL esetében ennél sokkal többről van szó.
Nem csoda, hiszen a kiadvány nyolc év munkáját gyűjti csokorba, a dalokat akár az alkotói közösség életének fontos stációiként is értelmezhetjük. A közös nevező pedig az, hogy a zenekar mindenfajta erőlködés nélkül azt csinálja, amit a legjobban tud, és ezzel mindenki jól jár: táncra invitál – hol egy dögös funky groove-val, hol egy szexi diszkós lüktetéssel, hol egy Motown-os időket idéző soulos-dzsesszes-popos fincsiséggel.
[embed]
[/embed]
A legtöbb szám nyilván ismerős lehet a koncertlátogató funkereknek, de akad meglepetés is: pár kiváló remix, na meg a befelé fordulósabb, kórussal (!) megtámogatott Soul című trekk, amely bármelyik – hasonló zenei esztétikával dolgozó – neves előadó dicsőségére válna.
A FUNKorporation a 28 évesen elhunyt Szántó Lóránd emlékének ajánlja a lemezt – a zenekar korábbi basszusgitárosát egy nagyváradi fellépés után halálra gázolta egy kamion Feketetón, 2017-ben –, aki most biztosan elégedetten kacsintana.
A KRONIKL-t (többek közt) itt lehet meghallgatni:
[embed]https://www.youtube.com/playlist?list=PLQ-ZUnWsZ2yp5pkBa_-OJhxLGVib8TVfF[/embed]
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Avagy miért ijesztő most picit az, aminek természetesnek kellene lennie, mégsem volt az soha?
Felvirradt a nagy nap, a Svédországban élő kolozsvári származású énekes rajongói újra együtt voltak.
El kellene dönteni: a medve fontosabb vagy az ember.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Megnyerte a megmérettetésen függetlenként indult Nicușor Dan a romániai államfőválasztást, miután a hivatalos szavazatszámlálás alapján előnye behozhatatlanná vált ellenfele, George Simion számára.
Két közvélemény-kutatás eredményei is megjelentek kedden, izgalmas eredményeket mutatnak. Szatmár megyében a csomagtartóból árultak 1,5 millió euró értékű műkincseket, amik egy franciaországi múzeumból tűntek el.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
Nagy a szavazókedv Székelyföld két megyéjében: Hargita és Kovászna megyében 11 óráig többen mentek el szavazni, mint két héttel ezelőtt délig. Maros megyében egyelőre nincs „meglepetés”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Avagy miért ijesztő most picit az, aminek természetesnek kellene lennie, mégsem volt az soha?
Felvirradt a nagy nap, a Svédországban élő kolozsvári származású énekes rajongói újra együtt voltak.
El kellene dönteni: a medve fontosabb vagy az ember.