Középiskolások, egyetemi hallgatók, ez nektek szól! Ragadjatok tollat, kamerát, mobiltelefont, és adjatok neki.
A 20. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár szervezői arra gondoltak, megszólítják a dühös ifjúságot. Három kategóriában hirdettek pályázatot, középiskolásoknak és egyetemi hallgatóknak.
1. Ragadj tollat! - vers és rövidpróza pályázat
2. Peregjen a kép! - rövidfilm pályázat
3. Kattints! - fotópályázat
A szabályokra, egyéb részletekre vonatkozó minden, értsd, MINDEN részlet megtalálható itt.
Ja, és díjak is vannak. Voálá:
I. díj – 300 lej értékű könyvutalvány
II. díj – 200 lej értékű könyvutalvány
III. díj – 100 lej értékű könyvutalvány
Az ugyan nem derül ki a szövegből, kategóriánként osztják-e ki a fenti díjakat, vagy összesen három prémium talál majd gazdit, de tudjátok, hogy van ez: ember, küzdj, és bízva bízzál!
Na, jó írást, mozgó- és állóképelést mindenkinek! Hajrá!
És miért nem?
A hajdani Borsos utcából lett Thököly utca legújabb nevét – strada Traian – látva elmosolyodott. Valami azt súgta, lesz itt még látnivaló.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
A recept: végy két rész etnikai és nyelvi, egy rész szexuális kisebbséget, ízesítsd jó nagy kanál xenofóbiával és frusztrációval, öntsd le az egészet gyűlöletkeltéssel, gyújtsd meg és kész.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
És miért nem?
A hajdani Borsos utcából lett Thököly utca legújabb nevét – strada Traian – látva elmosolyodott. Valami azt súgta, lesz itt még látnivaló.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.