De máris soroljuk, mi az, ami összejön jövőre. Ugye, már nagyon várta a jó híreket?
Úgy véljük, a világtörténelem egyik legismertebb jósát (vagy egyik legismertebb drogos vizionáriusát, ahogy tetszik) senkinek sem kell bemutatni. Egyenesen belevágunk: ezekre a dolgokra várhatunk a 2019-es évben.
1. Megnőnek a vizek. Magyarul: Nostradamus mester globálisfelmelegedés-hívő volt! Szóval, emelkedni fog a tengerszint. De nem ám kicsit. Nagyon! Több méterrel. A legendásan homályos nostradamusi négysorosokat úgy is lehet értelmezni, hogy az Antarktisz darabjai leválnak a kontinensről, szépen elolvadnak, és úgy. Oké, ez nem olyan nagy ügy. Számtalan tudós mondogatja ugyanezt, szerte a világon. Biza, igaznak tűnik a mondás: ha az ember elég hosszú ideig mondogat valamit, akkor az a valami egyszer csak bekövetkezik. Ha pedig így van, akkor jövőre bye-bye, Hollandia, például! És helló, uragánok, éhínség, aszály, menekültek, háborúk.
2. Na, ez szinte biztos: egy nagy keleti hatalom legyőz egy nagy nyugati hatalmat. Máris lehet tippelni: Kína megveri Amerikát? Putyin térdre kényszeríti az EU-t? Ne adj Isten, Románia feketére pofozza Magyarországot? Egy dolog nagyon fontos, melegen ajánljuk: aki úgy érzi, nyugaton él valaki máshoz képest, na, az nagyon ügyeljen a keleti szomszédra. Mert Nostradamus megmondta!
3. Jönnek a bőr alá ültetett csipek. Ez igazából már beteljesült. A kutyák például egész eposzokat tudnának regélni róla. De egy ideje már az emberi faj sem teljesen csiptelen. Valljuk be: egész jól eltalálta ezt a Mester.
4. Angliának új királya lesz. Ez viszont szomorú. Mert ehhez II. Erzsébet királynőnek el kell tűnnie a trónról. Ami, tekintettel kedvenc koronás főnk életkorára (92 éves, Isten éltesse Felségedet!), nem is olyan valószínűtlen. Jaj, Felség, nagyon drukkolunk Önnek! És azért ne feledje: ez a Nostradamus elég sok hülyeséget is összehordott.
5. Emberek fognak lakni a Holdon. Na, ez már szinte unalmas, akkora közhely, lásd a mondogatás erejét, az 1. pontnál. Persze, egész sor terv létezik a témában. Elon Musk már ki is lőtte kedves Tesláját (jó, nem feltétlenül a Holdra szánta), benne egy, izé, emberrel. De hogy pont fix 2019-ben már humanoidok fognak lakni, vagyis életvitelszerűen lebzselni a Holdon… nos, szakavatott véleményünk szerint ezt a jóslatot (is) elcseszte a Nagyember.
6. Oké, ezt szinte le se merjük írni, annyira tré. Visszajönnek a földönkívüliek. A Földre. Bocsánatot kérünk, Nostradamus nevében is.
Három és fél évtizeddel a diktatúra bukása után a romániai polgárok közel fele ismét rábólintana egy „kevésbé demokratikus” rendszerre.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Életveszélyes fenyegetést kapott Majka, ezért elmarad a sepsiszentgyörgyi koncertje. Az előadó közösségi oldalán azt írta, ismeretlenek azt is tudják, hol szállnának meg, kik biztosítanák a rendezvényt és milyen útvonalon közlekednének Erdélyben.
Három és fél évtizeddel a diktatúra bukása után a romániai polgárok közel fele ismét rábólintana egy „kevésbé demokratikus” rendszerre.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.