A Baba Vanga névre hallgató vak bolgár jósnő elhunyt ugyan, ám előre megmondta, mit hoz a jövő.
A jósok már csak olyanok, mint a filmek: ha semmi rosszat nem mondanak, a fene se nézi, hallgatja őket. Na, hát a Balkáni Nostradamus (vagy Baba Vanga) nagyon nem unalmas, ha a 2022-es jóslatait nézzük. És ha ehhez hozzácsapjuk, hogy ugyebár (a misztikus hírek szerint) a csernobili tragédiát, Diana hercegnő halálát és a Brexitet is megjósolta, akkor vakargathatjuk a fejünket, ha nem vagyunk teljesen hitetlenek.
Na de nézzük a jövő évi jóslatokat: az elsőnél a szemünk se rebben, hiszen ezt egy kilencedikes tiktokozó diák is megjósolhatta volna. Azt üzeni a Baba Vanga, hogy jövőre a virtuális valóság eluralkodik a világ fölött. Ne mondja!
A második 2022-es jóslatra sem remeg bele az olvasó: jövőre még több cunamira és földrengésre számíthatunk. Oké, ilyenek ezek a cunamik. A földrengésekről nem is beszélve.
De még a harmadik jóslat láttán sem kerekedik el nagyon a szemünk: éhség köszönt be Indiában, mert nagyon meleg lesz és a sáskák elpusztítják a termést. Biblikusan szomorú, de nem rendkívüli.
És innen kezdenek forrósodni a jóslatok. A következő szerint a világ sok nagyvárosában hiánycikké válik a víz. Ez valóban ijesztő tud lenni, tudjuk, hiszen már előfordult ilyesmi a közelmúltban, például Fokvárosban vagy Limában.
A következő jóslat meg egyenesen hidegrázós: a Balkáni Nostradamus szerint 2022-ben újabb pandémia csap le a Földre, mégpedig Szibériából, ahol a klímaváltozás szépen felolvasztja a permafrosztot és egy vadiúj vírus is kiszabadul a jégbörtönből. (Persze, a jól értesültek ezt a hírt is hallották, legalább tizenöt független-objektív forrásból.) Ne dobjuk el tehát az alig használt maszkokat, ki tudja, talán még hasznukat vehetjük.
A legszebbet hagytuk a végére: tessék megfogózni, jönnek a földönkívüliek! Megint! Ráadásul a jövés egy igen kellemetlen formáját választották ezúttal: egy aszteroidát küldenek a Földre. Aminek a Baba Vanga szerint nem lesz jó vége. Igen ám, de nekünk meg itt van Bruce Willis, és aki látta az
" target="_blank" rel="noopener">Armageddon című filmet, tudja, hogy a gonosz földönkívüli aszteroidáknak annyi esélyük sincs, mint a Szarszkov-kettőnek a Pfizer ellen.
Szóval mondhat bármit a Balkáni Nostradamus, fel vagyunk készülve a sötét jövőre. Egy dolgot azért sajnálunk, nevezetesen azt, hogy a Baba Vanga nem nyilatkozott a hazai gáz- és áramárak emelkedésének 2022-es alakulása felől… mert ez az igazán ijesztő!
„...aztán egy éles fénysugár hasít bele fentről a félhomályba, a lába előtt, majd a fénykör elindul a tó közepe felé, és ott megáll.”
A tudománynépszerűsítést sem lehet az érzelmekre alapuló kommunikáció korszakában a teljes ráció fegyelmének alávetni.
Láng Orsolya új könyvét mutatták be Kolozsváron, így megtudhattuk, miért hasonlít a vers a távcsövekhez.
A dinoszauruszok világa nemcsak a gyerekeket, hanem a tudomány iránt érdeklődő felnőtteket is lenyűgözi. Dr. Silye Lóránd geológus kalauzolt végig az erdélyi Jurassic Parkon.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
… egy helyi rendőrfőnök úgy gondolta, jó móka, ha drogbulikat szervez a lakásán… és magyar nyelven is riasztották az utasokat a kolozsvári reptéren.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Medve támadt egy férfira vasárnap este Predeál egyik utcáján. A medvetámadás áldozata eszméletét vesztette.
„...aztán egy éles fénysugár hasít bele fentről a félhomályba, a lába előtt, majd a fénykör elindul a tó közepe felé, és ott megáll.”
A tudománynépszerűsítést sem lehet az érzelmekre alapuló kommunikáció korszakában a teljes ráció fegyelmének alávetni.
Láng Orsolya új könyvét mutatták be Kolozsváron, így megtudhattuk, miért hasonlít a vers a távcsövekhez.
A dinoszauruszok világa nemcsak a gyerekeket, hanem a tudomány iránt érdeklődő felnőtteket is lenyűgözi. Dr. Silye Lóránd geológus kalauzolt végig az erdélyi Jurassic Parkon.