Vonattal beutazni Európát? Csábítóan hangzik. Persze ahhoz előbb ki kell jutni az országból a CFR egyik járatával… Vigyázat: HUMORVESZÉLY!
Az Európai Bizottság DiscoverEU nevű programjában kisorsoltak 60 950 utazási bérletet az unió fiataljai között, köztük 2343 romániai fiatal is lehetőséget kapott a kontinens bejárására. A környezetvédelem jegyében a szerencsések vonattal fognak utazni. Mi egy kissé előreutaztunk az időben, és elfogtuk egy hazai srác édesanyjának küldött e-mailjét, aki Bukarestből fog elindulni a nagy kalandra a CFR egyik járatával. A levelet alább közöljük:
„Drága Anya!
Három napja búcsúztunk el a bukaresti pályaudvaron, és már majdnem Élesdnél járunk.
A lelkemre kötötted, hogy amint lehet, írjak, de hidd el, eddig nem igazán volt rá alkalmam, mert előbb nem volt jel, majd lemerült a telefonom, a vonaton meg se internet, se áram.
Most is csak azért tudtam visszakapcsolni a mobilomat, mert Alin, háromfős csapatunk egyik tagja fizika szakos, és sikerült a Dorel bácsi tyúkbélcujkájából, a kutyája trágyájából, valamint egy fél pár tornacipőből áramfejlesztőt eszkábálnia. Hamarosan leírom, ki az a Dorel bácsi és a kedves jószága, ám vegyük sorra a kalandokat.
Addig viszonylag jól haladtunk, csak két és fél órás késésünk volt, de ezzel aztán jó sok időt veszítettünk. Volt az egy fél nap is, mire a tűzoltók és a csendőrök összeszedték a maradványokat, szétoszlatták az állatvédők tüntetését, majd jelentős mennyiségű sós kávéval sikerült nagy nehezen kijózanítani az időközben lerészegedett mozdonyvezetőt.
Én akkor már a folyosón ültem a bőröndömön, kiderült ugyanis, hogy három, később felszállt utasnak is arra a helyre szól a jegye, amelyikre az enyém. Később azonban a folyosóról visszaküldtek a kupéba, mert felszállt egy hagyományőrző néptánccsoport, az ő jegyük pedig a folyosóra szólt.
de kérlek, ne aggódjatok apával, már egészen megszoktam itt, nem is vágnak annyira a rácsok.
Ez van, nincs mit tenni – ahogy a kalauz mondta széttárt kezekkel, amikor a helyjegyemet lobogtatva reklamálni próbáltam neki.
Dorel bácsi, a juhász és hű társa Segesvárnál szálltak fel, és amint meglibbentette a subáját, egyből lett helye neki is, a kutyának is, mert két utas falfehéren kitántorgott a kupéból. Dorel bácsi kutyája valójában egy szamár, de Dorel bácsi azt mondta a kalauznak, hogy szó sincs szamarakról, az állat egy öreg bernáthegyi, és egyébként is van jegye, szóval nincs kecmec.
Ez van, nincs mit tenni – tárta szét a kezét a kalauz, miközben bocsánatkérő pillantást vetett ránk.
Dorel bácsi amúgy egészen jó fej, adott a cujkájából, ami csak ízre rossz, igaz, aztán azt is megmondta, miből főzte. Ioana, csapatunk harmadik tagja ekkor hányta le Alint, de igazából a többi szag között elvegyül már ez is. (Közben egyébként Csöpike megette a kisebbik hátizsákomat, remélem nem abban voltak az irataim.)
Most azért ácsorgunk Élesd előtt, mert ötödször is lerobbant a mozdonyunk, ezúttal nem lehetett megjavítani,
Reméltem, hogy ezt a levelet már a kétnapos bécsi városnézés közben írhatom meg, ám nem úgy alakultak a dolgok. Ez van, nincs mit tenni. Így aztán csak annyit kérek, hogy küldd utánam apát autóval Váradig, hogy vigyen haza! Majd megnézem Európát a neten, a fene ott egye meg az egészet.
És még valami: mielőtt hazaérek, kérlek vigyétek ki a kisvonatot a szobámban lévő terepasztalról és égessétek el!
Ölel szerető fiatok!
P.S.: Help!”
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
A szemét az szemét, a használt ruha pedig használt ruha. Egy új minisztériumi rendelettervezet szerint nincs sok különbség köztük, ennek pedig a turkálók látnák kárát, nem is kicsit.
Ritkán jár Erdélyben a dallamos hard rockban utazó szombathelyi Lord, ezért hívtak a fények, mert közöttük élek.
Ha rákérdezünk, tíz emberből kilencnek a Kék lagúna névre hallgató bányató, esetleg a Bocskai-kastélyrom jut eszébe Egeresről, ha egyáltalán bármi. Pedig sok minden egyebet is rejt ez a helyenként bizarr bányatáj.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Bolojan szerint a PSD bekaphatja, már dolgoznak a kisebbségi kormányon. Az USR szerint a PSD ne csak a minisztereit vigye, hanem az összes havert. Az AUR kelleti magát: csak akkor hajlandó tárgyalni, ha úgy táncolnak, ahogy ő fütyül.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
A szemét az szemét, a használt ruha pedig használt ruha. Egy új minisztériumi rendelettervezet szerint nincs sok különbség köztük, ennek pedig a turkálók látnák kárát, nem is kicsit.
Ritkán jár Erdélyben a dallamos hard rockban utazó szombathelyi Lord, ezért hívtak a fények, mert közöttük élek.
Ha rákérdezünk, tíz emberből kilencnek a Kék lagúna névre hallgató bányató, esetleg a Bocskai-kastélyrom jut eszébe Egeresről, ha egyáltalán bármi. Pedig sok minden egyebet is rejt ez a helyenként bizarr bányatáj.