Ismét volt két pihenőnap az Európa-bajnokságon az egyenes kieséses szakasz első és második felvonása közt, péntektől folytatódnak az izgalmak
A nyolcadöntők legjobb csapata: Svájc. Kétgólos hátrányban sem roppant össze a világbajnok ellen, hanem megfojtotta az öntelt gall kakast.
A nyolcadöntők legrosszabb csapata: Wales. Húsz perc után kipurcantak a dánok ellen, durván kilógtak lefele a csoportkörből továbbjutók közül. Versenyben volt még a kaput sem találó Hollandia is.
A nyolcadöntők Egyedül Nem Megy-díja: Emil Forsberg. A svédek középpályása lőtt egy gólt és két kapufát az ukránok ellen, de hiába – nagyon nem voltak egyenrangú társai a csapatában.
A nyolcadöntők túlteljesítője: Ausztria. A legjobb meccsét játszotta ezen az Eb-n, mégis csak a hosszabbítás kiharcolására volt elég az olaszok ellen.
A nyolcaddöntők észrevétlenül távozó csapata: Németország. Pont olyan sótlan darálással esett ki a Wembley-ben, mint amit a csoportkörben tolt. Nem fog hiányozni.
A nyolcadöntők legjobb játékosa: Haris Seferovic. Svájc megtalálta a hiányzó láncszemet a Benfica remekül fejelő csatárában.
A nyolcadöntők gólja: Thorgan Hazard. Pótolni tudja a sérült tesót, bitang nagy lövéssel küldte haza a címvédő portugálokat. Paul Pogba bombája se volt csúnya, csak éppen nem ért semmit a végén.
[embed]
[/embed]
A nyolcadöntők öngólja: Pedri (társszerző Unai Simón). Konkurencia hiányában nyertek, de versenyben vannak az Eb legostobább öngólja címért is.
A nyolcadöntők legjobbkor ébredője: Harry Kane. A németeknek fejelt góllal a 2018-as világbajnokság gólkirálya is megérkezett az Eb-re.
A nyolcadöntők edzője: Vladimir Petkovic. A svájciak boszniai szövetségi kapitánya taktikai szempontból leiskolázta a játékosként és edzőként is világbajnok Didier Deschamps-ot.
A nyolcadöntők kérdése: mi a fenének erőlteti Frank de Boer az edzői szakmát, amikor látványosan nem megy neki?
A nyolcaddöntő kabaréja: a bukaresti lelátón piaci kofák stílusában veszekedő francia játékos-anyukák.
A negyeddöntők legjobban várt meccse: Dánia–Csehország. Az olasz–belga rangadóban ugyanis erősen benne van egy túltaktikázott óvatos sakkparti, mi viszont már az Eb előtt sokat vártunk a csehektől.
A nyolcaddöntők csapata (a Főtér szerint): Courtois (belga) – Maehle (dán), Azpilicueta (spanyol), Maguire (angol), Zincsenko (ukrán) – F. Torres (spanyol), Olmo (spanyol), T. Hazard (belga), Sterling (angol) – Seferovic (svájci), Dolberg (dán)
A hétvégén TikiTok-rémhír hatására támadtak mentősökre egy Kolozs megyei településen, ez pedig évtizedes hanyagságra irányítja rá a figyelmet.
De ne csak takarítsanak, hanem oldják meg a problémáinkat, amelyekkel mi, emberek láthatóan nem tudunk mit kezdeni.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Kelet-Európa legnagyobb metálfesztiválja – ha szabad így fogalmazni – a szent és a profán találkozása.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
A hétvégén TikiTok-rémhír hatására támadtak mentősökre egy Kolozs megyei településen, ez pedig évtizedes hanyagságra irányítja rá a figyelmet.
De ne csak takarítsanak, hanem oldják meg a problémáinkat, amelyekkel mi, emberek láthatóan nem tudunk mit kezdeni.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Kelet-Európa legnagyobb metálfesztiválja – ha szabad így fogalmazni – a szent és a profán találkozása.