Hiába játszottak jobban a spanyolok, a tizenegyeseket jobban rúgó Olaszország jutott elsőként az Európa-bajnokság döntőjébe.
A nap folytatódó sorozata: Olaszország. Zsinórban 33 veretlen meccsnél tart, és bár a tornán először nem tudta irányítani a mérkőzést (65 százalékban a spanyoloknál volt a labda), hátrányba most sem került.
A nap megszakadt sorozata: Spanyolország. Ötödször játszott Eb-elődöntőt (1964-ben, 1984-ben, 2008-ban és 2012-ben volt az előző négy) és most először nem tudott továbbjutni.
A nap apját túlszárnyaló fiúja: Federico Chiesa. Enrico Chiesa is lőtt gólt Európa-bajnokságon 1996-ban, de Olaszország akkor mégis kiesett a csoportkörben. A fiának már két találta van a tornán, és apjával ellentétben vasárnap döntőt játszik a Wembley-ben.
A nap elátkozott gólkirálya: Álvaro Morata. A spanyol szurkolók és a sajtó is a pokolba kívánta az Eb kezdete óta, de Luis Enerique kitartott mellette. Csereként beállva egyenlített, és ezzel a spanyol válogatott legjobb Eb-góllövője lett 6 góllal (Fernando Torresnek 5 van) – hogy aztán kihagyja a sorsdöntő tizenegyest.
A nap pimasza: Jorginho. A brazil származású olasz középpályás alighanem a világ jelenleg legjobb tizenegyes-rúgója, de a továbbjutást eldöntő, Unai Simón kapust térdre kényszerítő lövése egyszerre volt félelmetesen pofátlan és kegyetlenül magabiztos.
Európa-bajnokság, elődöntő:
Spanyolország–Olaszország 1-1 – 11-esekkel 2-4 (Morata 80., illetve Chiesa 60.)
11-esek: Moreno, Thiago, illetve Belotti, Bonucci, Bernardeschi, Jorginho
Kihagyta: Olmo, Morata illetve Locatelli,
A góllövőlista élmezőnye:
5 gólos: Patrik Schick (cseh), Cristiano Ronaldo (portugál)
4 gólos: Romelu Lukaku (belga), Karim Benzema (francia), Emil Forsberg (svéd)
3 gólos: Georginio Wijnaldum (holland), Robert Lewandowski (lengyel), Haris Seferović, Xherdan Shaqiri (svájciak), Harry Kane, Raheem Sterling (angolok), Kasper Dolberg (dán), Álvaro Morata (spanyol)
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
Gyerekszótár választások előtti kimerült időkben.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
A János Zsigmond Unitárius Kollégiumban arról beszélt jogász és pszichológus, hogy szülőként mit tehetünk annak érdekében, hogy a gyerekünk ne váljon áldozatból elkövetővé.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Közben a PSD-s mezőgazdasági miniszter egy 5000 eurós Louis Vuitton bőrönddel flangált a reptéren. És egy riasztó adat: az első három hónapban közel 34 ezer esetben kértek rendőri segítséget a családon belüli erőszak áldozatai.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
Gyerekszótár választások előtti kimerült időkben.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
A János Zsigmond Unitárius Kollégiumban arról beszélt jogász és pszichológus, hogy szülőként mit tehetünk annak érdekében, hogy a gyerekünk ne váljon áldozatból elkövetővé.