Kupa került a csíki hokisok karácsonyfája alá

Két éves szünet után ismét trófeát nyertek a Csíkszeredai Sportklub jégkorongozói.

A román hokiszövetség időszámítása szerint máris 2018-at írunk, másként miért rendezték volna meg már 2017 decemberében a Román Kupa jövő évi kiírását. A hatcsapatos galaci tornán ezúttal nem volt ellenfele a néhány gyengébb szezon után idén ismét erős csapatot összerakó Csíkszeredai Sportklubnak, amely a csoportkörben 22-1-re verte a Sportul Studenţesc együttesét, és 6-1-re a házigazda Dunăreát, a döntőben pedig Románia másik Erste Ligában (korábbi nevén MOL Liga) szereplő csapatát, a Brassói Coronát iskolázta le.

A sokáig szoros mérkőzés a harmadik harmad elején dőlt el, amikor két perc alatt hármat lőttek a csíkiak. A Sportklub 2016 után nyerte meg újra a Román Kupát, a tavaly érkezett cseh edzőnek, Leo Gudasnak ez az első trófeája a székelyföldi csapattal.

Jégkorong Román Kupa, döntő: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 5-1 (1-0, 1-1, 3-0). Gólszerzők: Szcsasztlivij (14., 44.), Taratuhin (33.), Antal Zsombor (45.), Fabus (46.), illetve Ölander (29.).
A 3. helyért: Gyergyószentmiklósi Progym–Galaci Dunărea 6-5.