A lassan télbe forduló ősz idején jó, ha van egy ZUG, ahol programokkal is fűtenek.
Novemberben a megszokott programok, a saját produkciók és a JamZug mellett a Tempes D’Images fesztivál pörgeti fel az életet a ZUGban.
A független művészeti ágazatok rangos kolozsvári fesztiválja, a Temps d’Images a következő előadásokkal érkezik a ZUGba:
A hónap hátralevő részében további két vendégelőadás is megtekinthető a ZUGban, november 13-án a Cimborák Bábszínház Nagy Lázár József rendezte Cyber Cyrano című darabja, amelyet 13 éven felüli kamaszoknak ajánlanak, valamint november 24-én, 19 órától a Gergye Krisztián társulat Aukció című produkciója Gergye Krisztián rendezésében.
A Váróterem Projekt saját produkciói közül november 14-én, 19 órától újra színpadon az Unpredicted Sinkó Ferenc rendezésében, majd november 20-án 19 órától az Advertego Botos Bálint rendezésében.
A kisebbek sem kerülnek háttérbe, hiszen a Palocsay Kisó Kata rendezte Qkac újra megtekinthető lesz november 23-án, 11 órától.
A már megszokott JamZug zenés műhely kétszer, november 6-án, hétfőn, 20 órától, valamint november 27-én, szintén 20 órától várja a zenekedvelőket.
És miért nem?
A hajdani Borsos utcából lett Thököly utca legújabb nevét – strada Traian – látva elmosolyodott. Valami azt súgta, lesz itt még látnivaló.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
És miért nem?
A hajdani Borsos utcából lett Thököly utca legújabb nevét – strada Traian – látva elmosolyodott. Valami azt súgta, lesz itt még látnivaló.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.