Ötödik lett Románia a kézilabda Eb-n

Ténylegesen az utolsó másodpercben szerezték a győztes gólt a kézis lányok.
A román válogatott az ötödik helyen fejezte be a Svédországban zajló női kézilabda Európa-bajnokságot, miután a pénteki helyosztón, Cristina Zamfir utolsó másodpercben lőtt góljával 23-22 (11-11) arányban legyőzte Németország csapatát. Ez a román csapat legjobb eredménye az utolsó három Eb-n, a 2012-es 10. és a 2014-es 9. hely után.

Az Eb döntőjét a világ- és Európa-bajnok Norvégia játssza, amely csütörtökön késő este 20-16-ra legyőzte Franciaországot, Hollandia ellen, amely a másik elődöntőn 26-22-re legyőzte Dániát.

A román és német csapat csapta fej-fej mellett haladt az első félidőben, ezt az eredmény is tükrözte, a szünetben 11-11 volt az állás. A második félidő elején a román csapat három góllal elhúzott, 15-12 (34. perc), ám a németek négy perc múlva 15-15-ön kiegyenlítettek.

Az meccs végén 21-20-ra (51) és 22-21-re (57) is a németek vezettek, de az alig 20 éves László Krisztina 37 másodperccel a vége előtt kiegyenlített. Az utolsó támadást a németek vezethették, ám Cristina Zamfir megszerezte a Wohlbold által elejtett labdát, és egyetlen másodperccel az utolsó sípszó előtt megszerezte a győztes gólt.

A hatosra bevetődő Zamfir csúnyán ütközött Clara Wolteringgel és a kapufával, a német kapust koponyasérüléssel szállították kórházba.

A döntőkre vasárnap kerül sor Göteborgban, a bronzéremért Franciaország játszik Dánia ellen 16.30-tól, az aranyért Hollandia mérkőzik Norvégiával 19.00 órától.