Ennek jegyében idén is adventi könyvvásárt szervez az IDEA Könyvtér a Sapientia EMTE Kolozsvári Kara.
A legszebb ajándék a könyv! mottóval az Adventi Könyvvásár szervezői ebben az évben is arra buzdítják a kolozsvári lakosokat, hogy erdélyi magyar kiadók kínálatából válasszanak karácsonyi ajándékot családjuk, barátaik számára.
2016. december 16–18. között a kiadók pultjainak választéka mellett Kolozsvár decemberi rendezvénypalettája könyvbemutatók sorával is gazdagodik, azok pedig, akik 50 lej feletti értékben vásárolnak könyvet, tombolán nyerhetik meg a 10, egyenként 100 lejes könyvcsomag egyikét.
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is a Sapientia EMTE Kolozsvári Karának épületében (Tordai út 4. sz.) lehet válogatni a 95 kiadó mintegy 1000, jelentős árleszállítással, kiadói áron kínált portékájából. Azok pedig, akik inkább ajándékutalvánnyal lepnék meg szeretteiket, kedvezményes áron juthatnak hozzá az Idea Könyvtér standjánál.
Minden napra jut egy-két könyvbemutató is, ugyanakkor idén a kisebbekre is gondoltak: Margóval, a Dadusközvetítővel együttműködve minden nap 15–19 óra között egy gyerekmegőrző is üzemel.
Az Adventi Könyvvásár ünnepélyes megnyitójára december 16-án, pénteken 11 órakor kerül sor. A vásár a továbbiakban a december 16–18-i hétvégén, péntektől vasárnapig 11 és 19 óra között ingyenesen látogatható az egyetemi épületben.
A szintén ingyenes gyerekmegőrző a könyvvásár ideje alatt 15 órától várja a 2,5 évnél idősebbeket egy kis fadísz- és hangszerkészítésre, zenélésre, kézműveskedésre vagy legózásra.
A program elérhető az Idea Könyvtér honlapján.
December 21-22. a téli napfordulót jelzi. Van néhány dolog, ami örökérvényű és zsigeri.
Nem vicc, nem trollkodás, tényleg ez történt.
Kollégánk és barátunk írt egy könyvet, mi pedig beszámolunk arról, hogy milyen volt a bemutatója. De legalábbis megközelítőleg.
A romániai visszaszolgáltatási eljárás során nem lehet jogbiztonságról beszélni – mondta dr. Murádin János történész a Sapientia EMTE Kolozsvári Karán tartott VII. Társadalomtudományi Seregszemlén.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
December 21-22. a téli napfordulót jelzi. Van néhány dolog, ami örökérvényű és zsigeri.
Nem vicc, nem trollkodás, tényleg ez történt.
Kollégánk és barátunk írt egy könyvet, mi pedig beszámolunk arról, hogy milyen volt a bemutatója. De legalábbis megközelítőleg.
A romániai visszaszolgáltatási eljárás során nem lehet jogbiztonságról beszélni – mondta dr. Murádin János történész a Sapientia EMTE Kolozsvári Karán tartott VII. Társadalomtudományi Seregszemlén.