Bond-imitátor Udrea, Bogdan Diaconu-párti fekete gyerekek, Dragnea Nagyúr. Nézegessen szürreális kampányklipeket!
A Nemzeti Liberális Párt kampánybeli vizuális mélyrepüléseiről már megemlékeztünk, a marosvásárhelyi égő zsiráfos RMDSZ-es kampányklip okozta sokkból is alig tértünk magunkhoz, Tăriceanu pártja, az ALDE pedig a Google-magyarjával égette magát.
Kezd kiderülni azonban, hogy szinte az összes romániai párt kampányszakemberei versenyt folytatnak, melyikük készítsen kínosabb és értelmezhetetlenebb, nyilván (vagy legalábbis remélhetőleg) humorosnak szánt reklámklipeket.
„Nem Schwarzenegger, nem Rambo, nem Van Damme és nem James Bond. Ő Elena Udrea, harcban a rendszerrel” – narrálja egy fáradt férfihang Udrea asszony reklámklipjét, amelyben a Băsescu-párt egykori üdvöskéje, jelenleg bukaresti képviselőjelölt egy lőgyakorlaton mutatja meg, hogy többet ér tíz férfinál (ő egyébként „visszaeső” ebben a kampányban).
Mi azt hittük, fegyverrel hadonászós reklámanyagokat a nyugati világban csak az Egyesült Államokban engednek meg maguknak politikusok valahol a Mély Délen, de íme:
Az ismét felívelőben lévő román sovinizmus sztárpolitikusa, Bogdan Diaconu videójától már hüledezni sem tudunk. Nem vagyunk különösebben a politikai korrektség hívei, de tanzániai fekete kisgyerekeket odatenni, hogy azt skandálják, rossz románsággal: „Szavazzanak a PiRiU-ra!”, ez túl van azon, amit el mertünk volna képzelni az idegengyűlölő pártról.
És itt van a román politika megújítója, a friss hang, a rendszerellenes erő: a Mentsétek meg Romániát Szövetség. Az USR kreatív stábja azt találta ki, hogy összeollóz néhány jelenetet A Gyűrűk Urából, a Hobbitból, a Narniából meg egyéb fantasy-filmekből, rámontírozza Liviu Dragnea PSD-vezér fejét a sötét csuklyás főgonosz testére, ennek a katyvasznak pedig azt a címet adja: Amnesztia. Az elítéltek visszatérése. Nem, egyelőre nem akarjuk elhinni, hogy egy beszélő disznó figyelmeztet a PSD visszatérésének veszélyeire.
És még van néhány óra a kampánycsendig...
A PSD ágyba dől az AUR-ral, csattognak a demokratikus valagok a függöny mögött. Egy PSD-s szenátornő lemond a pornófilm láttán. A főni utánaereszt egy füttyöt, közben lengeti a fütyköst. És még csak nem is sokánt.
A mostani kamaszok és fiatalok nyomás alatt szocializálódtak, és ez könnyen visszaüthet.
A történteket sem a geológusok, sem a vulkanológusok nem tudják egyelőre megmagyarázni.
Ha rákérdezünk, tíz emberből kilencnek a Kék lagúna névre hallgató bányató, esetleg a Bocskai-kastélyrom jut eszébe Egeresről, ha egyáltalán bármi. Pedig sok minden egyebet is rejt ez a helyenként bizarr bányatáj.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
A PSD ágyba dől az AUR-ral, csattognak a demokratikus valagok a függöny mögött. Egy PSD-s szenátornő lemond a pornófilm láttán. A főni utánaereszt egy füttyöt, közben lengeti a fütyköst. És még csak nem is sokánt.
A mostani kamaszok és fiatalok nyomás alatt szocializálódtak, és ez könnyen visszaüthet.
A történteket sem a geológusok, sem a vulkanológusok nem tudják egyelőre megmagyarázni.
Ha rákérdezünk, tíz emberből kilencnek a Kék lagúna névre hallgató bányató, esetleg a Bocskai-kastélyrom jut eszébe Egeresről, ha egyáltalán bármi. Pedig sok minden egyebet is rejt ez a helyenként bizarr bányatáj.