Megint kiderül, hogy Püthagorasznak nem volt igaza, amikor azt mondta: babot pedig ne egyél. A barackról meg a levenduláról hála Istennek nem értekezett a Mester. Úgyhogy jó étvágyat!
A zöldpaszuly, ahogy nálunk nevezik, sosem tartozott a kedvenc ételeim közé, sőt! Pár éve azonban elkészítettem az első paszulyfőzelékem kerekcsövű vajbabból, majd krémlevest is. Kellemes csalódás volt és megállapítottam, hogy a nemtetszés csak a lapos zöldbabnak szólt. Ezúttal kukoricával is megdúsítottam és igencsak finom, selymes krémlevest sikerült készíteni belőle. Kevés olajon megdinszteltem a felvágott hagymát és sárgarépát, majd összeforgattam a kukoricával és a nagyjából másfél centis darabokra összetördelt vajbabbal. Felöntöttem vízzel, sóztam, borsoztam, beletettem pár szál összekötözött petrezselyemzöldet, így könnyebb eltávolítani, ha megfőtt, majd a főzés utolsó percében hozzáadtam a tejszínt. Sűrítést nem használtam, csak botmixerrel krémesítettem.
.
Hozzávalók:
30 dkg vajbab,
30 dkg morzsolt konzerves/friss csemegekukorica,
1 db kisebb hagyma,
1 db közepes sárgarépa,
pár szál petrezselyemzöld,
kevés olaj,
1 l víz,
1 dl tejszín,
só,
bors.
A teljes adag krémleves hozzávetőleges költsége: 10 lej.
Közismert a levendula relaxáló, nyugtató hatása, csokrokba kötve, dekorációs elemként is előszeretettel használják, fűszerként viszont még csak mostanában kezd elterjedni. Találkozhatunk levendula ízesítésű fagyival, limonádéval, elvétve levendulás kézműves csokival, de kóstoltam már igencsak különleges levendulás sajtot is. Ezúttal a sárgabarackot ízesítettem e lila csodanövénnyel, kellemesen harmonizál a két ízvilág. Amíg a túrógombóc hozzávalóit összekeverve pihenni hagytam, nagyjából 40-45 percet, addig elkészült a gyors baracklekvár is a magok eltávolításával és felvágással együtt. A kis darabokra felvágott gyümölcsöt a cukorral alacsony lángon kevergetve megfőztem, majd az utolsó 5 percben beletettem a levendulát szárastul, amit aztán ki is vettem. Ennyi idő elég volt, hogy az aroma átjárja a barackot. A túrómasszából vizes kézzel gombócokat formáltam és lobogó sós vízben megfőztem, majd összeforgattam a lassú lángon, olajon megpirított zsemlemorzsával. Tálaláskor tehetünk még a gombócokra porcukorral kikavart tejfölt.

Hozzávalók:
50 dkg tehéntúró,
2 db tojás,
7 ek gríz (búzadara),
6 ek zsemlemorzsa,
1 kg sárgabarack,
1 ek cukor,
1 csomag vaníliáscukor,
5 szál levendula.
A teljes adag hozzávetőleges költsége: 17 lej.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
A szemét az szemét, a használt ruha pedig használt ruha. Egy új minisztériumi rendelettervezet szerint nincs sok különbség köztük, ennek pedig a turkálók látnák kárát, nem is kicsit.
Ritkán jár Erdélyben a dallamos hard rockban utazó szombathelyi Lord, ezért hívtak a fények, mert közöttük élek.
Ha rákérdezünk, tíz emberből kilencnek a Kék lagúna névre hallgató bányató, esetleg a Bocskai-kastélyrom jut eszébe Egeresről, ha egyáltalán bármi. Pedig sok minden egyebet is rejt ez a helyenként bizarr bányatáj.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Grindeanu egyértelművé tette, nincs semmilyen politikai együttműködés az AUR-ral a bizalmatlansági indítványuk után. Vadonatúj vonatok álldogálnak egy bukaresti állomáson, mert nem tudjuk őket üzembe helyezni.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Hídfőnek ütközött egy autó Gyergyószentmiklóson, a város Gyergyószárhegy felőli kijáratánál. A balesetben két személy megsérült, egyikük a roncsok közé szorult.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
A szemét az szemét, a használt ruha pedig használt ruha. Egy új minisztériumi rendelettervezet szerint nincs sok különbség köztük, ennek pedig a turkálók látnák kárát, nem is kicsit.
Ritkán jár Erdélyben a dallamos hard rockban utazó szombathelyi Lord, ezért hívtak a fények, mert közöttük élek.
Ha rákérdezünk, tíz emberből kilencnek a Kék lagúna névre hallgató bányató, esetleg a Bocskai-kastélyrom jut eszébe Egeresről, ha egyáltalán bármi. Pedig sok minden egyebet is rejt ez a helyenként bizarr bányatáj.