A nyár a kerti grillezések szezonja. Ez a baconös csirkenyárs ugyan benti grillező edényben készült, de a teraszon elfogyasztva könnyed és ízletes fogásnak bizonyult, a nyári kiülések, kerti partik hangulatát idézte, akárcsak a vargányás szendvicskrém.
Gyakran van úgy az ember, hogy a főétel ötlete hamar megvan, de a köret már kissé fejtörést okoz. Mi is legyen, mi illene igazán hozzá? Ezúttal egy zöldségspagettire esett a választás, amihez a sárgarépát és a cukkinit julienre kell vágni. Ez a gyufaszál vékonyságúra vágás késsel kissé időigényes és macerás is, de egyszerűn megoldható, ha olyan zöldséghámozót választunk, aminek ilyen feje is van.
Ha ezzel megvagyunk, csak annyi dolgunk van, hogy kevés vajon a sárgarépát és cukkinit magokkal enyhén megpirítsuk és csak a végén sózzuk, hogy a zöldségekből távozó víztől ne essen össze a spagettink.
A csirkemellkockákat szójaszószba forgattam fűszerezés gyanánt, majd baconszalaggal harmonikaszerűen feltűzdeltem a fanyársakra. Ennyire egyszerűen és gyorsan elkészíthető ez a nyári fogás és garantáltan finom is.
1 közepes cukkini és
1 nagyobb sárgarépa julienre vágva,
1 ek magkeverék,
só,
bors,
kevés vaj,
20-25 dkg csirkemell,
6-8 bacon szalag,
szójaszósz.
Egy adag étel hozzávetőleges költsége: 5 lej.
A vargánya az egyik legízletesebb gombafajta, különlegesebbnél különlegesebb fogások varázsolhatók belőle. Ezúttal egy szendvicskrémet készítettem burduftúró hozzáadásával. A vargánya szárát is bátran felhasználhatjuk kalapjával együtt, amit megtisztítás után apróra vágva és kevés olajon, sózva, borsozva megdinsztelünk.
Az apróra vágott vagy áttört fokhagymát is beletesszük és botmixer segítségével krémesítjük, majd összekeverjük a burduftúróval. Ízlés szerint ízesíthetjük még sóval, borssal (én frissen őrölt mozaikborsot használtam).
Máris kenhető kenyérre, pirítósra, de az íze még intenzívebb, ha hagyjuk teljesen kihűlni.
30 dkg vargánya szárastul felvágva,
kevés olaj,
2 cikk fokhagyma,
5 dkg burduftúró,
só,
bors.
Egy adag szendvicskrém hozzávetőleges költsége: 8 lej
Meddig engedhetjük meg még magunknak a felelőtlen pazarlást? A jelek szerint többé már nem.
A városi ember hőkupola idején igyekszik felhúzódni a hegyekbe, ha nem kedveli a mediterrán éghajlatot. Ahonnan a helyiek bármit megadnának, ha elmehetnének a világon bárhova.
Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló diskurzus felmelegítése alkalmazkodás a megváltozott geopolitikai realitásokhoz.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
A Nagy-Britanniában élő románok csaknem fele több mint 3000 eurót keres havonta. Aranysakál támadt egy nőre az utcán.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Meddig engedhetjük meg még magunknak a felelőtlen pazarlást? A jelek szerint többé már nem.
A városi ember hőkupola idején igyekszik felhúzódni a hegyekbe, ha nem kedveli a mediterrán éghajlatot. Ahonnan a helyiek bármit megadnának, ha elmehetnének a világon bárhova.
Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló diskurzus felmelegítése alkalmazkodás a megváltozott geopolitikai realitásokhoz.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.