A nyár a kerti grillezések szezonja. Ez a baconös csirkenyárs ugyan benti grillező edényben készült, de a teraszon elfogyasztva könnyed és ízletes fogásnak bizonyult, a nyári kiülések, kerti partik hangulatát idézte, akárcsak a vargányás szendvicskrém.
Gyakran van úgy az ember, hogy a főétel ötlete hamar megvan, de a köret már kissé fejtörést okoz. Mi is legyen, mi illene igazán hozzá? Ezúttal egy zöldségspagettire esett a választás, amihez a sárgarépát és a cukkinit julienre kell vágni. Ez a gyufaszál vékonyságúra vágás késsel kissé időigényes és macerás is, de egyszerűn megoldható, ha olyan zöldséghámozót választunk, aminek ilyen feje is van.
Ha ezzel megvagyunk, csak annyi dolgunk van, hogy kevés vajon a sárgarépát és cukkinit magokkal enyhén megpirítsuk és csak a végén sózzuk, hogy a zöldségekből távozó víztől ne essen össze a spagettink.
A csirkemellkockákat szójaszószba forgattam fűszerezés gyanánt, majd baconszalaggal harmonikaszerűen feltűzdeltem a fanyársakra. Ennyire egyszerűen és gyorsan elkészíthető ez a nyári fogás és garantáltan finom is.
1 közepes cukkini és
1 nagyobb sárgarépa julienre vágva,
1 ek magkeverék,
só,
bors,
kevés vaj,
20-25 dkg csirkemell,
6-8 bacon szalag,
szójaszósz.
Egy adag étel hozzávetőleges költsége: 5 lej.
A vargánya az egyik legízletesebb gombafajta, különlegesebbnél különlegesebb fogások varázsolhatók belőle. Ezúttal egy szendvicskrémet készítettem burduftúró hozzáadásával. A vargánya szárát is bátran felhasználhatjuk kalapjával együtt, amit megtisztítás után apróra vágva és kevés olajon, sózva, borsozva megdinsztelünk.
Az apróra vágott vagy áttört fokhagymát is beletesszük és botmixer segítségével krémesítjük, majd összekeverjük a burduftúróval. Ízlés szerint ízesíthetjük még sóval, borssal (én frissen őrölt mozaikborsot használtam).
Máris kenhető kenyérre, pirítósra, de az íze még intenzívebb, ha hagyjuk teljesen kihűlni.
30 dkg vargánya szárastul felvágva,
kevés olaj,
2 cikk fokhagyma,
5 dkg burduftúró,
só,
bors.
Egy adag szendvicskrém hozzávetőleges költsége: 8 lej
Az öreg punk elővarázsolt egy fiatalembert, aki dühösen kérdőre vonta a közönséget. És nem tudtuk elmondani, hova lett a repülőgép, az Északi-sark, a büszke és szabad Magyarország és a többi…
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Az író többek között arról beszélt, hogy ő „csak betévedt” az irodalomba, és arról is, milyen ambivalens érzésekkel tölti el a szülővárosába való visszatérés.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
Az öreg punk elővarázsolt egy fiatalembert, aki dühösen kérdőre vonta a közönséget. És nem tudtuk elmondani, hova lett a repülőgép, az Északi-sark, a büszke és szabad Magyarország és a többi…
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Az író többek között arról beszélt, hogy ő „csak betévedt” az irodalomba, és arról is, milyen ambivalens érzésekkel tölti el a szülővárosába való visszatérés.