A rókatündéres Ujj Mészáros Károly legújabb filmjét március elsejétől láthatjuk.
A Kincsem és A Viszkis után újabb magyar film érkezik az erdélyi mozikba a Taylor Projects forgalmazásában. A Liza, a rókatündér rendezője, Ujj Mészáros Károly második filmjét, egy Budapest utcáin játszódó thrillert láthatunk a Cinema City hálózatában (Kolozsváron, a Iulius Mall-ban), Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön, a Művész Moziban.
Az X - A rendszerből törölve című filmben Básti Juli, Balsai Móni, Schmied Zoltán, Kulka János, Szabó Győző és még sokan mások egy félelmetes bűncselekmény-sorozat hőseiként tűnnek fel Budapesten, ahol rövid idő alatt bekövetkezik jó néhány öngyilkosság. A város választások előtt áll. Az utcákon eluralkodik a káosz: vandálok, tüntetők, anarchisták teszik lehetetlenné a békés életet. Az ügy(ek) felgöngyölítésébe pedig szerelmes szál is fonódik.
A film országos bemutatója március 1-én 19 órától lesz a Székelyudvarhelyi Moziban (II. Rákóczi Ferenc u. 5.), A Vándormozi szervezésében. Jegyek kaphatók a Mr. Music zeneboltban (Kossuth u. 3.), továbbá online a www.vandormozi.ro honlapon.
A Liza, a rókatündér alkotócsapatának új filmje egyébként Németországban elnyerte a 32. Braunschweigi Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, és elég jó kritikákat kapott a magyarországi sajtóban.
Az előzetese alapján is olyan filmnek tűnik, amit kár lenne kihagyni.
Ha nem tart sehová a történelem, nincs nagy közös cél, csak a saját életünk menedzselése marad.
Miért veszélyes manapság, ha az ember vállalja az önálló véleményét?
A mesterséges intelligencia által generált képek és videók elárasztják az internetet. Gyakorlati tippek arra, hogyan szűrjük ki ezeket.
A „legvagányabb romániai magyarnak” tartják a román követői a szatmárnémeti vlogger-kalandort, akinek az offline életére is kíváncsiak voltunk.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
… elnököt választ az AUR Gyulafehérváron, lehet tippelni, ki lesz az… és a romák nemzetközi királya beszólt a diplomát hazudó politikusoknak.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Negyedik éve, hogy egy háromszéki építőipari kisvállalkozás az ünnepek közeledtével egy segítségre szoruló családnak elvégez 3000 lej értékű szakmunkát. Most egy zágoni, egyedülálló háromgyermekes édesanyának nyújtottak segítő kezet.
Ha nem tart sehová a történelem, nincs nagy közös cél, csak a saját életünk menedzselése marad.
Miért veszélyes manapság, ha az ember vállalja az önálló véleményét?
A mesterséges intelligencia által generált képek és videók elárasztják az internetet. Gyakorlati tippek arra, hogyan szűrjük ki ezeket.
A „legvagányabb romániai magyarnak” tartják a román követői a szatmárnémeti vlogger-kalandort, akinek az offline életére is kíváncsiak voltunk.