Felolvasószínház és szimfonikus koncert a főtéri átépítési munkálatok szeptember végi „alapanyaga”.
Ismét megnyitják a közönség előtt az épülő főtér kapuit a Sepsiszentgyörgy – Európa Kulturális Fővárosa 2021-ben pályázat kezdeményezői a Sepsiszentgyörgy a kultúrára épít elnevezésű program keretében.
A Tein Teátrum felolvasószínházi eseménysorozat idén is folytatódik a Tamási Áron Színház művészei közreműködésével: szeptember 25-én, pénteken este 20.00 órától Az utolsó Godot című Matei Vişniec darabbal, szabadtéren folytatja repertoárját. Pálffy Tibor és társai: Derzsi Dezső, Kolcsár József, Kónya Ütő Bence őszi-téli felolvasószínházi sorozatot terveznek, olyan drámák szövegeit hozzák közelebb a közönséghez, amelyek őket is személyesen érintik – mondta el Pálffy Tibor színművész. A felolvasószínház szeptembertől decemberig jelentkezik majd.
Szeptember 27-én, vasárnap 19 órától Sipos Zoltán karnagy vezényletével működő Pro Musica Kamarakórus avatja szimfonikus térré az épülő főteret. A kórus hangversenye: M. Haydn, J. G. Rheinberger, Bárdos Lajos, Deák-Bárdos György, Orbán György, Eric Whitacre, Kozma Mátyás és Pászti Miklós műveit teszi élményszerűvé.
Szilágyi Domokos és a kortárs költészet egyik legsajátosabb hangú alkotója, Fekete Vince szellemi párbeszédéből született A dolgokról egy földi szellemnek című produkció, melyet Mácsafej zenekar ad majd elő kedd este, szeptember 29-én. Zenei kalandozás és drámai megközelítések, avagy vers-zene és koncert-színház – így határozzák meg a műfajok találkozási pontján létrejött előadásukat az alkotók. A Mácsafej zenekar – Ferencz Áron, Ferencz Csaba, Márk Attila, Ticusan János, Vitályos Lehel – Gábor Szabolcs szaxofonossal, Kolcsár József előadóművész-rendezővel és Ferencz Csaba zenei gondolataival együtt, egy kételyekkel terhes, de felismerésekben gazdag világba kalandoznak. Az előadás a főtéren szeptember 29-én, kedden 19 órakor kezdődik.
A város önkormányzata és az i2021 projekt csapatának tervei szerint a munkálatok előrehaladtával az új Főtérnek egyre nagyobb része lesz bejárható, ezzel egy időben növekszik majd a klasszikus zenei koncertek és kulturális programok kínálata is. A rendezvényekre a belépés díjtalan.
Ha nem tart sehová a történelem, nincs nagy közös cél, csak a saját életünk menedzselése marad.
Miért veszélyes manapság, ha az ember vállalja az önálló véleményét?
A mesterséges intelligencia által generált képek és videók elárasztják az internetet. Gyakorlati tippek arra, hogyan szűrjük ki ezeket.
A „legvagányabb romániai magyarnak” tartják a román követői a szatmárnémeti vlogger-kalandort, akinek az offline életére is kíváncsiak voltunk.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
A helyiek kevesebbet dolgoznak és több időt töltenek a családjukkal – mondja Nagy Ildikó, a Norvégiai mindennapok blog marosvásárhelyi származású szerzője, aki a szaunában is az erdélyi magyarok történetét ecseteli a norvég néniknek.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Eltűnt személy felkutatásához kér segítséget egy család a közösségi médiában. A felhívás szerint egy 39 éves nőt keresnek, aki december 5-én délután elhagyta a székelyudvarhelyi Riverside bevásárlóközpontot, azóta nem tudnak kapcsolatba lépni vele.
Ha nem tart sehová a történelem, nincs nagy közös cél, csak a saját életünk menedzselése marad.
Miért veszélyes manapság, ha az ember vállalja az önálló véleményét?
A mesterséges intelligencia által generált képek és videók elárasztják az internetet. Gyakorlati tippek arra, hogyan szűrjük ki ezeket.
A „legvagányabb romániai magyarnak” tartják a román követői a szatmárnémeti vlogger-kalandort, akinek az offline életére is kíváncsiak voltunk.