A Kolozsvári Magyar Napok történetében még soha nem nyílt ennyi kiállítás, mint amennyivel idén várják a művészetek szerelmeseit.
Műfajban, technikában, tematikában és stílusban egyaránt szerteágazó programkavalkáddal várja a művészetek szerelmeseit a 8. Kolozsvári Magyar Napok. Az előző évekhez képest megugrott a rendezvénysorozat keretében nyíló kiállítások száma: idén összesen harmincöt tárlatot tekinthet meg a nagyérdemű a fesztivál bő egy hete alatt.
A kincses Kolozsváron működő valamennyi művészeti galéria, múzeum, kiállításra alkalmas egyesületi székhely megnyitja kapuit a látogatók előtt, és színvonalasnak ígérkező kiállítással, esetenként vezetett tárlatlátogatással nyújt tartalmas időtöltést a kolozsváriak és a várost megtöltő látogatók számára.

.jpg)
A Magyar Művészeti Akadémia a Magyar Kézműves Sörök Udvarának is otthont adó Szentegyház utca 4. szám alatti kiállítóteremben rendez be fotókiállítást közel harminc művész közreműködésével. Az Erdélyi Nemzeti Történeti Múzeumban a magyar fotótörténelem egyik legnagyobb alakja, a kolozsvári születésű Veress Ferenc üveglemezeiből nyílt időszakos kiállítás, amelyen román és magyar nyelven szerveznek tárlatvezetéseket.
A bemutatandó művészi kifejezésformák változatosságát jól szemlélteti Metz Judith virágkötő kiállítása, amelyre az Egyetemiek Házában kerül sor.
A 8. Magyar Kolozsvári Napok további kiállításairól az alábbi linken tájékozódhatnak az érdeklődők.
Persze, a szegény kis adófizető sejti, hogy a hangja nem ér el a különböző felhőkön ücsörgő elöljárókig, de azért csak mondja, mert azt hallotta, hogy a kommunikáció fontos dolog.
És hogyan lett a téma fontosabb, mint a mű?
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Nincs polgárság, nincs mecenatúra, nincs elég pénz, a demográfia is gyászos. De ez a valóság. Mi nem haldoklunk, mi így élünk.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Persze, a szegény kis adófizető sejti, hogy a hangja nem ér el a különböző felhőkön ücsörgő elöljárókig, de azért csak mondja, mert azt hallotta, hogy a kommunikáció fontos dolog.
És hogyan lett a téma fontosabb, mint a mű?
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Nincs polgárság, nincs mecenatúra, nincs elég pénz, a demográfia is gyászos. De ez a valóság. Mi nem haldoklunk, mi így élünk.