Nyolc erdélyi és partiumi városba hozzák el a Hunyadi László és A víg özvegy című operákat.
A budapesti Operaház 2017. június 25-én másfél évig tartó korszerűsítés idejére bezárta kapuit. A felújítás alkalmat ad arra, hogy a társulat útra keljen, és teljes értékű opera- és balettelőadásokat mutasson be a világ különböző pontjain, elsők között éppen Erdélyben és a Partiumban.
A Magyar Állami Operaház egyik legnagyobb vállalkozása, melynek első részében, 2017. szeptember 4. és 21. között Erdély és Partium nyolc városába juttatja el két nagyszabású produkcióját. A Túra szeptemberi fejezetének állomásai Sepsiszentgyörgy, Csíkszereda, Székelyudvarhely, Marosvásárhely, Nagyvárad, Temesvár, Arad és Kolozsvár.
Minden városban két napot időzik a társulat, az első napon Erkel Hunyadi László című operája, a másodikon Ronald Hynd Lehár Ferenc világhírű operettjének zenéjére készített balettje, A víg özvegy látható.
A Kárpát-Haza OperaTúra erdélyi és partiumi helyszínei a következőek:
Sepsi Aréna, Strada Lunca Oltului
2017. szeptember 4. Hunyadi László, 19.00 óra
2017. szeptember 5. A víg özvegy, 19.00 óra
Erőss Zsolt Aréna, Strada Stadion 3.
2017. szeptember 6. Hunyadi László, 19.00 óra
2017. szeptember 7. A víg özvegy, 19.00 óra
Sportcsarnok, Strada Mihail Kogălniceanu 10.
2017. szeptember 8. Hunyadi László, 19.00 óra
2017. szeptember 9. A víg özvegy, 19.00 óra
Sportcsarnok, Aleea Parcul Sportivilor 1.
2017. szeptember 10. Hunyadi László, 19.00 óra
2017. szeptember 11. A víg özvegy, 19.00 óra
Antonio Alexe Sportcsarnok, Calea Cazaban Alexandru
2017. szeptember 14. Hunyadi László, 19.00 óra
2017. szeptember 15. A víg özvegy, 19.00 óra
Constantin Jude Sportcsarnok, Aleea F. C Ripensia 7.
2017. szeptember 16. Hunyadi László, 19.00 óra
2017. szeptember 17. A víg özvegy, 19.00 óra
Sportcsarnok, Piata Sporturilor 3.
2017. szeptember 18. Hunyadi László, 19.00 óra
2017. szeptember 19. A víg özvegy, 19.00 óra
Új Sportcsarnok, Aleea Stadionului 4.
2017. szeptember 20. Hunyadi László, 19.00 óra
2017. szeptember 21. A víg özvegy, 19.00 óra
Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács sajtóirodája tájékoztatása szerint jegyeket a Demokrácia-központokban is lehet vásárolni, ahol további információkat is nyújtanak az érdeklődőknek.
Merengés az egyéni és közösségi felelősségvállalásról és a romániai gyermekvédelem zátonyairól.
A kampányban a pártok hazudnak, különben nem tudnának választást nyerni. Mit lehet tenni ez ügyben?
A mesterséges intelligencia körül forrongó kultúrharc nem új. Az viszont tény, hogy a Lolita Cercel nevű MI-entitás az első, ami ennyire felkavarta a hazai vizeket. Ugyanis… irtó népszerű.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Nagyszabású keresőakció zajlik Háromszéken, az Olt mentén. A rendőrök járműveket és az erdős területeket ellenőrzik, hogy megtalálják az ismeretlen férfit, aki egyes feltételezések szerint a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj lehet.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Merengés az egyéni és közösségi felelősségvállalásról és a romániai gyermekvédelem zátonyairól.
A kampányban a pártok hazudnak, különben nem tudnának választást nyerni. Mit lehet tenni ez ügyben?
A mesterséges intelligencia körül forrongó kultúrharc nem új. Az viszont tény, hogy a Lolita Cercel nevű MI-entitás az első, ami ennyire felkavarta a hazai vizeket. Ugyanis… irtó népszerű.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.