Kép: Manases Sándor

Utolsó percben lőtt góllal lett ismét csoportkörös a CFR

Zsinórban negyedik évben jutott valamelyik európai kupasorozat főtáblájára a kolozsvári focicsapat.

Két Európa Liga- és a tavalyi Konfrencialiga-szereplés után idén ismét a harmadik számú sorozatban jut még minimum hat meccs a CFR-nek, amely hiába maradt veretlen a selejtezőkben (3 győzelem, 5 döntetlen a mérlege), a Pjunik ellen elbukott szétlövés miatt zuhant le idáig a Bajnokok Ligájából.

Csütörtök este a Maribor ellen így is kijött közel tízezer ember biztatni a vasutas-csapatot, amely végig jobban játszott szlovén ellenfelénél, csak az a fránya gól nem akart jönni. A kolozsvári csatárok, Jefte Betancor és Emmanuel Yeboah az első félidőben a vendégkapust, Menno Bergstent tették naggyá, a

másodikban pedig a felső léc volt a vendégekkel.

A hosszabbítás és a további dráma azonban elmaradt, mert a 90. percben, egy bedobás után Lovro Cvek ollózta be az év gólját a Maribor hálójába. A péntek délutáni sorsoláson a CFR a második kalapba került, így a német Kölnt és az olasz Fiorentinát, valamint a Craiovát kiejtő izraeli Hapoel Beer-Sevát például biztosan elkerüli.

A legnevesebb lehetséges ellenfelek a 2021-es EL-győztes spanyol Villareal és az angol West Ham lehetnek,

a legpikánsabb pedig egy Pjunik elleni visszavágó lenne.

Hosszú idő után először nem a CFR lesz az egyetlen csoportkörös romániai csapat, a FCSB ugyanis szintén az utolsó percben lőtt góllal ment tovább Norvégiában, és a Craiova is csak 11-esekkel bukott el Izraelben.

Európa Konferencialiga, play-off, visszavágó:

Kolozsvári CFR–NK Maribor 1-0 (Cvek 90.)

Továbbjutott a CFR, 1-0-s összesítéssel.

Viking Stavanger–FCSB 1-3 (Tripic 26. – 11-esből, illetve Edjouma 2., Cordea 53., Radunovics 90+4. – 11-esből)

Továbbjutott a FCSB, 4-3-as összesítéssel.

Hapoel Beer-Seva–Universitatea Craiova 0-0, hosszabbítás után 1-1 (Hemed 105+2., illetve Roguljic 105.)

Továbbjutott a Hapoel, 2-2-es összesítéssel, 11-esekkel 4-3