Csak a törökök tudják idén megverni a CFR-t a Konferencia-ligában

Tizenegy meccsből mindössze kettőt vesztett el idei európai kupaszereplése során a Kolozsvári CFR focicsapata, és mindkettőt a Sivasspor ellen, amely ezzel megnyerte a csoportot.

Dan Petrescu szereti védelmére bízni a meccseket, és Törökországban is négy hátvéddel és három védekező középpályással kezdett, ám ezúttal pont ők hagyták cserben.

A belső védőket az izraeli Dia Sabia forgatta meg többször is az első félidőben, még ha

a vezető gólt Mustapha Yatabaré is lőtte be közelről.

A másodikban pedig Nana Boateng hét perc leforgása alatt előbb egy szabadrúgást, majd egy ellentámadás lehetőségét ajándékozta a hazaiaknak, Rangelo Janga pedig egy veszélytelen lövés sikertelen blokkolásával öngólt lőtt – így a CFR sima háromgólos vereséget szenvedett.

A török kupagyőztes pedig ezzel szinte biztosan csoportgyőztes, és egyenesen a legjobb 16 közé jut

– kivéve, ha kikap Prágában és a CFR sem nyer az utolsó fordulóban, ekkor ugyanis a csehek lesznek az elsők

A CFR számára a vereséggel sincs veszve minden, ha a jövő héten itthon legyőzi a koszovói Ballkanit, a második helyen mindenképpen továbbjut az egyenes kieséses szakaszba. Sőt, ha nem nyer, akkor is továbbjuthat, de ehhez a Slavia Prágának sem szabad nyernie a Sivasspor ellen.

A FCSB kétszer is egyenlített Brüszelben és szerzett egy pontot, de már biztosan utolsó helyen végez csoportjában.

Európa Konferencia-liga, 5. forduló, G-csoport:

Sivasspor–Kolozsvári CFR 3-0 (Yatabaré 22., 72., Janga 65. – öngól)

FC Ballkani–Slavia Prága 0-1 (Lingr 76.)

Az állás: 1. Sivasspor 10 pont, 2. CFR 7, 3. Slavia 7, 4. Ballkani 4.

B-csoport:

Anderlecht–FCSB 2-2 (Verschaeren 38., Vertonghen 75., illetve Compagno 60., Dawa 82.)

West Ham United–Silkeborg 1-0 (Lanzini 24. – 11-esből)

Az állás: 1. West Ham 15, 2. Silkeborg 6, 3. Anderlecht 5, 4. FCSB 2.