
Az év első felében 1.800 személy ellen indult eljárás erdészeti bűncselekmény miatt. Januártól júniusig 8.500 ellenőrzést tartottak és csaknem 35.000 köbméter olyan faanyagot koboztak el, amelynek eredetét nem tudták iratokkal igazolni - írja a román rendőrség vasárnap kiadott közleményében.
Az ellenőrzéseket követően a rendőrség 16 millió lej értékben rótt ki bírságot.
„A bűncselekmények kiterjednek az illegális favágástól, (...) a szállításon keresztül a feldolgozásig és az értékesítésig” - írja a közleményben.
A rendőrség egyebek mellett 954 vágtéren, 811 lerakatban, 189 erdészeti körzetben, 1.226 vásárban tartott ellenőrzést és megvizsgálta 50.750 rönk- és egyéb fűrészárut szállító jármű iratait.
A rendőrség 1.436 alkalommal azt követően tartott ellenőrzést, hogy a lakosságtól a 112-es egységes segélyhívószámon kapott bejelentést. Ezek közül 158 esetben valóban törvénytelen szállítmányt füleltek le. A bejelentések nyomán 223 bírságot róttak ki összesen 513.000 lej értékben, 314 gépkocsit és 678 szekeret lefoglaltak. Ugyanakkor elkoboztak 352 gépi fűrészt, amelyekkel a törvénytelenséget elkövették
Beérkezett trackbackek
- viagra without prescription buy Viagra online
- Clomid 50mg online salemeds24.wixsite.com
- cheap viagra sale viagra online
- Generic viagra at walmart http://viagrarow.com
- wholesale cialis usa cialis prices
- generic tadapox quick delivery amoxil 650mg online
- Cialis 20mg http://cialisle.com
- Viagra pills viagrapid.com
- Buy cialis online no prescription cialis
- lowest price on amoxil buy silagra
- sildenafil cheap viagra
- buy generic cialis Cialis coupon