Így örültek Kolozsváron az első magyar kajakos aranynak!

Szabó Gabriella és Kozák Danuta olimpiai aranyat nyert kajak 500 méteren Rio De Janeiróban.
Elképesztő finissel, mindössze pár centivel, illetve 0,051 másodperccel előzte meg kedd délután Szabó Gabriella és Kozák Danuta a német női párost a kajak 500 méteres táv olimpiai döntőjében.

Féltávnál már Kozákék vezettek, egy méterre is elhúztak, de a németek iszonyatos nagy hajrát indítottak, és majdnem utolérték a világbajnoki címvédő párost. Szabó és Kozák azonban kitartott a legvégéig még úgy is, hogy Kozák gyomorfertőzés miatt tegnap még infúziót kapott.

Szabó Gabriella, Kozák Danuta

Az olimpiai bajnokok még a futam előtt a Kolozsvári Magyar Napok olimpiai udvarán zajló tévéközvetítésen

Kozák Danuta ezzel már háromszoros olimpiai bajnok, Londonban egyesben és négyesben is aranyérmet nyert. Társa, Szabó Gabriella szintén tagja volt a londoni bajnok kajaknégyesnek.

Pár perccel a riói aranyérmes futamuk után rendezték a kajak egyes B döntőjét 200 méteren, amelyet a magyar Janics Natasa nyert meg 41.673-as idővel, ezzel kilencedik lett az olimpián. Az A döntőt Lisa Carrington nyerte meg laza, félhajós előnnyel, 39.864-es idővel.