Simona Halep egyéniben és párosban is megnyerte a sencseni teniszbajnokságot

Magabiztosan őrzi világelső pozícióját a román játékos.

Simona Halep megnyerte a kínai Sencsenben zajló, 626750 dollár összdíjazású WTA-tornát, miután a szombati döntőben 6-1, 2-6, 6-0 arányban legyőzte a címvédő Kateřina Siniakovát (Csehország), aki így a női WTA-rangsor 48. helyéről az 59-ikre csúszott vissza.

A torna főesélyeseként induló világelső Halepnek 1 óra 13 percre volt szüksége, hogy 2015 után másodszor is megnyerje a tornát.

A döntő több mint öt óra késéssel kezdődött és egy teremben tartották, mert az eső miatt használhatatlanná vált a szabadtéri pálya.

Halepnek 163260 dollár és 280 pont jár a győzelemért, míg Siniaková 81251 dollárral és 180 WTA ponttal vigasztalódhat. Halep biztosan megőrzi vezető helyét a WTA világranglistán, így első kiemeltként indulhat az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Simona Halep karrierje során 28 döntőt játszott, amelyből 16-ot megnyert.

Párosban is nyertek a románok
A Simona Halep/Irina Begu duó a sencseni torna páros versenyét is megnyerte, miután a szombati döntőben 1-6, 6-1, 10-8 arányban legyőzte Kateřina Siniaková/ Barbora Krejčíková cseh párost.